ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Anitka uslyší pohádky


Novináři z webu Seznam Zprávy napsali pohádkovou knížku „Když se v zoo zhasne“. Výtěžek z jejího prodeje posílají prostřednictvím Konta Bariéry dětem s poruchami sluchu. Dvacet tisíc korun věnovali šestileté Anitce, které nová sluchadla ulehčí nástup do první třídy. 

Seznam_pro_Anitku2-jpeg-(1).jpg
(Foto: Seznam Zprávy)

Čtrnáct pohádek, které prý vyprávějí zvířecí rodiče a prarodiče svým potomkům, když ze zoologické zahrady odejdou návštěvníci, "odposlechli" a zapsali pod vedením Zuzany Hodkové třeba Jindřich Šídlo, Lucie Stuchlíková, Janek Rubeš, Jaromír Bosák, Josef Klíma nebo Jiří Kubík. Třináctiletá umělkyně Marie-Magdalena Valentová k nim nakreslila obrázky a knížka "Když se v zoo zhasne" byla na světě.

Výtežek z prodeje knížky dosáhl za loňský rok 20 tisíc korun. A ty teď autoři věnovali Anitce. Šestiletou dívku omezuje od narození středně těžká vada sluchu, kvůli které i hůře mluví. Aby mohla nastoupit do školy a vyrůstat jako její vrstevníci, potřebuje kvalitní nová sluchadla. Pořízení sluchadel ovšem znamenalo pro Anitčiny rodiče výdaj nad jejich možnosti, a proto se s žádostí o pomoc obrátili na Konto Bariéry. To dívčin příběh nabídlo autorům knížky "Když se v zoo zhasne", kteří se dívce rozhodli přispět. A jako milý pozdrav jí navíc poslali podepsaný výtisk zvířecích pohádek. Děkujeme za skvělý nápad i pomoc!

Celý příběh Anitky najdete na našem webu.


Fotogalerie

Jdu na to