ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Basketbalová charita slaví úspěch. Celkový výtěžek přesáhl 212 tisíc korun


V neděli 10. února, u příležitosti finále českého basketbalového poháru, vyvrcholila spolupráce Konta Bariéry a České basketbalové federace (ČBF). První ročník projektu Bez faulu byl velmi úspěšný a celkový výtěžek tohoto charitativního počinu vynesl 212 580 korun. Peníze pomohou hned třem handicapovaným. 
 
Úspěšná paralympionička Vendy a patnáctiletý Jakub, který bojuje s onkologickým onemocněním míchy, získají díky projektu Bez faulu handbike. Osmiletému Kryštofovi, který po narození prošel amputací nohy, ČBF basketbalové kluby a fanoušci pomohli získat sportovní protézu. 

bezfaulu-(1).jpg
 
Vybranou částku v prvním ročníku naší nové charity považuji za velký úspěch. Je skvělé, že kluby Kooperativa NBL bojující na hřišti o každý bod se spojí, aby společnými silami pomohly vybrat co nejvíce peněz. Nebylo by to možné bez pomoci fanoušků a České televize a podpory generálního partnera ligy pojišťovny Kooperativa a samozřejmě Konta Bariéry. Věřím, že vybraná částka pomůže zlepšit život těm, kteří měli méně štěstí než většina z nás. To byl náš hlavní cíl. Těším se, že za rok budeme v projektu s našimi partnery opět pokračovat,“ říká Tomáš Kotrč, předseda Asociace ligových klubů, člen Výboru ČBF.

O projektu

Projekt Bez faulu cílí na hráče a rodiče v kategorii U12 a chce kultivovat basketbalové prostředí mimo palubovku. Kampaň, kterou ČBFuvedla v život v září minulého roku, si rychle získala řadu příznivců. Myšlenka, kdy hráči a hráčky před zápasem vyzývají rodiče a fanoušky, aby je podporovali férově po celou dobu utkání, svým odkazem dalece přesáhla hlediště basketbalových hal. 

 

Fotogalerie

Jdu na to