ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Bez faulů nebo za peníze. To je basketbalová charita


image001.jpgSe začátkem nového roku jsme již tradičně odstartovali spolupráci s Českou basketbalovou feredací (ČBF). V rámci projektu BEZ FAULŮ jsme podpořili již dva handicapované chlapce.

Osmiletému Kryštofovi, který po narození prošel amputací nohy, jsme pomohli získat sportovní protézu. Patnáctiletému Jakubovi, který bojuje s onkologickým onemocněním míchy, z projektu přispějeme na handbike.

Další příspěvky pomojou české paralympioničce Vendy Duškové. K jejímu životu neodmyslitelně patří voda a plavání. Začala s ním už jako tříletá. Hlavní motivací tehdy byla rehabilitace tělesného handicapu. Plavání se ale rychle stalo nedílnou součástí jejího života, zpočátku osobního, dnes i „profesního“.  Příprava na paralympijské hry vyžaduje systematickou práci nejen v bazénu, ale i suchou přípravu. Kromě posilovny by do ni ráda zapojila i handbike, díky kterému by mohla trénovat a jezdit na společné výlety s rodinou i přáteli.​ 

vendy3.png

Basketbal pomáhá

Každý z týmů Kooperativa NBL si na začátku kalendářního roku zvolí jeden domácí zápas, kdy se do charity zapojí. V jeho rámci bude za každou minutou střelu přispívat 100 korunami, za osobní chybu svého hráče dvěma stovkami a za technickou chybu tisíci korunami.
Zapojit se mohou také fanoušci zasláním DMS ve tvaru DMS BEZFAULU 30, 60 nebo 90 podle toho, jakou částkou budou chtít přispět. DMS se zasílá na číslo 87777.

Letos mají příznivci ještě jednu možnost, jak Vendy pomoct. Díky centrálnímu ticketingu je finanční příspěvek možné posílat přímo při on-line nákupu vstupenky na vybraný zápas. Tak tomu ostatně bylo při zakoupení vstupenky na Kooperativa NBL All Star Game.

Peníze se vybíraly také během basketbalové show na sklonku roku 2018. Pojišťovna Kooperativa v rámci statistiky atraktivnosti Kooperativa Faktor přispěla za každou smeč pěti sty korunami a za každý alley-oop dokonce dvojnásobkem. Stejný příspěvek bude připisovat i v rámci zápasů vybraných kluby.

BEZ FAULU a nikdy jinak

Projekt cílí na hráče a rodiče v kategorii U12 a chce kultivovat basketbalové prostředí mimo palubovku. Kampaň, kterou Česká basketbalová federace uvedla v život v září minulého roku, si rychle získala řadu příznivců. 

Myšlenka, kdy hráči a hráčky před zápasem vyzývají rodiče a fanoušky, aby je podporovali férově po celou dobu utkání, svým odkazem dalece přesáhla hlediště basketbalových hal. Mladý projekt teď dostane ještě větší prostor pro svůj další růst. Od konce kalendářního roku se stává oficiální charitou českého basketbalu, do které se kromě federace zapojují všechny kluby Kooperativa NBL, Česká televize, Konto Bariéry a hlavně basketbaloví příznivci.

„Myslím, že jdeme správným směrem. Nejen rodiče a fanoušci v kategorii U12 přemýšlí o odkazu celé kampaně. Dokázali jsme zasáhnout celé basketbalové prostředí a věřím, že se nám touto myšlenkou podaří přesáhnout náš sport. Spojení s charitou se přímo nabízí,“ řekl generální sekretář České basketbalové federace Michal Konečný.

Charita Bez faulů naváže na projekt Každý koš pomáhá, který nadále nebude součástí Kooperativa NBL a České basketbalové federace.
 

Fotogalerie

Jdu na to