ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

I láska je umění


Olej na plátně pomůže neslyšícímu chlapci vystudovat vysokou školu, designová skleněná váza zase vozíčkáři odmaturovat. Aukční salony výtvarníků ve prospěch Konta Bariéry propojují umění s pomocí handicapovaným studentům už dvě desetiletí. Zapojte se také. Vybírat z děl, která pomáhají, můžete na aukcnisalon.cz.  

Nadacni-font.PNGZatím poslední, 15. aukční salon výtvarníků, se konal v závěru roku 2021 a svá díla do něj věnovalo 350 českých umělců. Ve spojení se štědrými dárci se povedla neuvěřitelná věc. Dobročinná aukce vynesla 6 948 100 korun, spolu s doprodejem děl výtěžek dosáhl už 7 346 850 korun! A pokračujeme, některá díla stále můžete získat. Třeba jako dárek k nadcházejícímu Valentýnu. Protože i láska je umění.

Peníze, které Konto Bariéry prodejem obrazů a dalších uměleckých děl získá, pomohou handicapovaným mladým lidem studovat a plnit si svoje profesní i osobní sny. Třeba šestadvacetiletému Jakubovi, který navzdory vrozené ztrátě sluchu a poruše imunity studuje fyzickou geografii a chystá se zkoumat ledovce na Antarktidě. Nebo devatenáctiletému vozíčkáři Ondrovi, který bude letos maturovat na anglickém gymnáziu, hraje rugby a plave.

Projekt Stipendium Bariéry ročně využívá více než 50 handicapovaných středoškoláků a vysokoškoláků. Průměrná výše příspěvku činí 2 500 korun měsíčně. Mezi stipendisty Konta Bariéry patří i Jakub, Jana a Ondřej. Přečtěte si, co studují a čemu se věnují. 

 

Jana (28)

jana_stipendium.jpg

Studentka počítačové bezpečnosti na pražském ČVUT Jana se narodila s komplexním postižením kloubů a svalů, má omezenou hybnost rukou i nohou a na delší vzdálenosti musí používat vozík. Navzdory tomu výborně plave a jezdí na koni. S paraplaváním se dostala na mistrovství světa i Evropy. V paradrezuře má za sebou účast v Českém poháru i na závodech v Anglii.

Jakub (26) 

jakub_stipendium.jpg

Ze sluchu Jakubovi zbylo jen pár procent, má poruchu imunity. S postižením se už narodil, přesto bez problémů komunikuje, naučil se výborně odezírat. Hraje závodně florbal, trénuje Krav Magu a v neposlední řadě také studuje na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity v Brně a má vědecké ambice. Jakubovým oborem je fyzická geografie, po studiu by rád podnikl cestu na univerzitní stanici na Antarktidě.

 

Ondřej (19)

Ondra_stipendium-(3).jpeg

Ondřejův život změnil před třemi roky úraz na lyžích, po kterém zůstal těžce ochrnutý a upoutaný na invalidní vozík. Na aktivitě mu to ale neubralo. Pravidelně rehabilituje, věnuje se rugby a plave. Letos bude maturovat na Anglickém gymnáziu v Praze.

Děkujeme, že pomáháte s námi!

Jdu na to