ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Rekordní sezóna Kinematografu - dva miliony na finančně náročné pomůcky a rehabilitace.


Vydařená sezóna pojízdného kina vyvrcholila v pondělí 9. září 2019 slavnostním zakončením ve Vracově u Kyjova. Dobrovolné vstupné je stejně jako v minulých letech určeno na dobročinné účely. Diváci Kinematografu letos věnovali rekordní dva miliony korun na pomoc lidem s handicapem. Symbolický šek převezme od Josefa Čadíka za nadaci docentka Dana Štěrbová, zakládající členka Rady Konta Bariéry.

Z Fondu Kinematograf Konto Bariéry přispívá na nákladné zdravotnické projekty, například na finančně nákladné rehabilitace a neurorehabilitace (Sanatoria Klimkovice, Adeli Medical Center, Neurorehabilitační klinika Axon), a na důležité a finančně náročné pomůčky jako WalkAide nebo rehabilitační přístroj MOTOmed.

„S Kinematografem je to krásná, více než desetiletá, spolupráce. Letošní výtěžek je rekordní. Diváci dávali peníze do kasiček všude, kam „Čadíkovci“ s Kinematografem zajeli. Obyčejní lidé, kteří sami milion korun nikdy neviděli, přispěli celkovou částkou dva miliony korun“, říká o úspěšné spolupráci Božena Jirků, ředitelka Konta Bariéry. 

„Já jsem opravdu šťastný člověk, splnil jsem si sen. Kdo by to byl řekl, že jednou budeme promítat po celé ČR – letos dokonce na 160 místech. Během těch dvaceti let Kinematograf vybral a nadacím věnoval už 14 milionů korun,“ říká Josef Čadík. 

Kinematograf bratří Čadíků spolupracuje s Kontem Bariéry od roku 2008 a za tuto dobu dobrovolné vstupné vyneslo již deset milionů korun. Každý rok tak díky financím od Kinematografu může Konto Bariéry přispět desítkám lidí s handicapem. Děti i dospělí s handicapem si mohli pořídit nákladné zdravotní a kompenzační pomůcky. Například Sofie Karolína (5), která se narodila s těžkým postižením, získala pulsní oxymetr, paní Michala (40) z Klatov je po operaci míchy na vozíku, díky příspěvku si pořídila WalkAid (neurostimulátor pro podporu chůze). Petr (12) z Prahy, který se narodil s kombinovaným postižením, si z příspěvku od Konta Bariéry pořídil rehabilitační přístroj MOTOmed, kterým rozcvičuje svalovou ztuhlost. 

V Česku funguje projekt již od roku 1992. V letošním roce navštívilo pojízdné letní kino 160 českých měst a obcí, což je prozatímní rekord ve více než dvacetileté historii pojízdného promítání.

Letošní putování Kinematografu zakončila projekce filmu Bohemian Rhapsody ve Vracově u Kyjova. Právě zde se o prázdninách vybrala nejvyšší částka sezóny - 44 842 Kč.
 

Fotogalerie

Jdu na to