ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Kinematograf bratří Čadíků vybral 1,3 milionu pro Konto Bariéry


Kinematograf bratří Čadíků dojel do cíle 31. promítací sezony. Lidem po celé zemi nabídl skvělé filmy pod letní oblohou a možnost dobrovolným vstupným podpořit Konto Bariéry. Výsledkem je 1,3 milionu korun na pomoc handicapovaným lidem.

Kinematograf_sek_2022-(1).jpgKinematograf bratří Čadíků objel během letních prázdnin na 150 českých a moravských obcí a měst. Návštěvníkům nabídl filmy jako například Cesta domů od Tomáše Vorla, komedii Patrika Hartla Prvok, Šampon, Tečka a Karel, nebo film Gump - pes, který naučil lidi žít. „Letošní ročník byl velmi náročný, protože jsme vůbec nevěděli, na čem jsme. Doba je nevyzpytatelná a já jsem moc rád, že jsme zvládli všechna místa objet a vybrat tolik peněz pro Konto Bariéry. Dnes nikdo neví, co bude dál, a šetří každou korunu, přesto lidé přispěli a ročník se vydařil,“ říká Josef Čadík. Peníze jako obvykle pomohou lidem s handicapem, aby si mohli pořídit nákladné zdravotní a kompenzační pomůcky.

Kinematograf bratří Čadíků brázdí každé léto Česko už 31 let. „Na úplném počátku jsme vůbec nevěděli, že vzít maringotku a promítat lidem filmy na náměstí bude něco, co si udrží tak dlouhou tradici. Jsem také moc rád, že se k projektu přidal můj syn a že ho to baví. A možná se k tradici připojí i jeho dva synové a zachovají tak Kinematograf pro další generace,“ dodává Josef Čadík. Jeho spolupráce s Kontem Bariéry trvá od roku 2008. Za tu dobu návštěvníci letního kina podpořili nadaci částkou přesahující 14 milionů korun. „Je vidět, že nám lidé věří, že mají důvěru v Konto Bariéry i v Kinematograf bratří Čadíků, proto je tohle pojízdné kino tak úspěšné. Jsem moc ráda, že máme takového partnera a přeji Kinematografu a Kontu Bariéry hodně spokojených návštěvníků i v dalších letech,“ říká Božena Jirků, ředitelka Konta Bariéry.

Kinematograf_bratri_Cadiku-(1).jpg
(Foto: www.kinematograf.cz)
Děkujeme všem, kteří přišli a přispěli. A těšíme se opět za rok!
Jdu na to