ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Konto Bariéry rozdělilo téměř milion a půl mezi handicapované


Druhé zasedání Rady Konta Bariéry v roce 2022 se konalo 13. dubna. Rozdělili jsme při něm 1 416 922 Kč mezi 65 žádostí.

Peníze jako obvykle pomohou handicapovaným lidem s úhradou běžných rehabilitačních a kompenzačních pomůcek. Rada Konta Bariéry tentokrát vyhověla například 15 žádostem o příspěvek na pořízení mechanického vozíku nebo 12 žádostem o sluchadla. Aktivní mechanický vozík usnadní život i 41letému muži, který ochrnul na dolní končetiny po pádu ze žebříku při opravě střechy domu. Šestileté dívce s těžkým mentálním i tělesným postižením jsme zase přispěli na speciální zdravotní kočárek.

Kromě standardních žádostí Rada Konta Bariéry schválila také příspěvky například na speciální úpravu automobilu, zdvihací a schodišťovou plošinu nebo bezbariérové úpravy v okolí domu a vybudování nájezdové rampy. Vyhověli jsme také čtyřem žádostem o příspěvek na bezbariérové úpravy bytu.

Kromě jednotlivců jsme opět podpořili i několik organizací, které pomáhají handicapovaným. Přispěli jsme jim například na dopravu, asistence nebo na potřebné vybavení.  

Rada Konta Bariéry také schválila čtyři žádosti z Fondu Philip Morris a na osobní asistence rozdělila 144 tisíc korun. O příspěvek požádala například rodina 27leté ženy, která se neobejde bez celodenní péče následkem dětské mozkové obrny, nebo 51letému muži, který se ocitl na vozíku po úraze.

Z Fondu API jsme podpořili dvě žádosti samoživitelek o příspěvek na osobní automobil.
Děkujeme všem našim dárcům a partnerům za podporu. Díky Vám můžeme pomáhat těm, kdo to potřebují.
Jdu na to