ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Konto Bariéry rozdělilo v prosinci 1,5 milionu


Šesté zasedání Rady Konta Bariéry v roce 2022 se konalo 15. prosince. Rozdělili jsme při něm 1 488 459 Kč mezi 47 žádostí.

Peníze pomohou jako obvykle handicapovaným lidem s úhradou běžných rehabilitačních a kompenzačních pomůcek. Rada Konta Bariéry tentokrát vyhověla například devíti žádostem o příspěvek na mechanický vozík a osmi žádostem o sluchadla. Třem žadatelům jsme přispěli na pořízení zdravotního kočárku. Ten pomůže například sedmiletému chlapci s těžkým fyzickým i mentálním postižením, který venku sám nechodí a rodiče ho musí vozit. Lehký a skladný mechanický vozík zase usnadní život 44letému muži, který ochrnul po nádoru míchy.

Kromě standardních žádostí Rada Konta Bariéry vyhověla také čtyřem klientům, kteří chtěli přispět na pořízení elektrického vozíku. Podpořili jsme žádost o příspěvek na pořízení stropního zvedacího systému do koupelny pro 30letého chlapce, který je odkázaný na cizí péči při všech denních činnostech. 84leté ženě jsme zase přispěli na mobilní telefon pro nevidomé a slabozraké.  Kromě jednotlivců jsme opět podpořili i několik organizací, které pomáhají handicapovaným. Přispěli jsme například na pořízení osobního automobilu pro službu osobní asistence nebo bezbariérové úpravy týdenního stacionáře.

V rámci Fondu Ukrajina jsme podpořili sedm škol, které požádaly o příspěvek na integraci ukrajinských školáků.
Příští zasedání Rady Konta Bariéry je plánováno na 25. ledna 2023, uzávěrka žádostí je 11. ledna 2023. 
Jdu na to