ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Mastercard Banka roku 2022 se přidala k charitě


Prestižní anketa Mastercard Banka roku 2022 zná své vítěze a Konto bariéry bylo opět při tom. Bankou bez bariér roku 2022 se stala Komerční banka, titul Pojišťovna bez Bariér roku 2022 získala Kooperativa. Organizátoři ankety navíc udílení cen spojili s charitativní výzvou „jeden milion pro Konto Bariéry“. Nakonec zástupci bank, pojišťoven i partneři ocenění přislíbili na pomoc lidem s handicapem 1 350 000 korun už během slavnostního galavečera.

VRB00077.jpg
Vítězové kategorií Banka a Pojišťovna bez bariér roku 2022. (Fotografie: Veronika Rose​)   

Vyhlášení cen Mastercard Banka roku 2022 proběhlo v Praze v Obecním domě. Kategorie Banka bez bariér se představila v novém hávu. Na rozdíl od předchozích let už nehodnotili české banky lidé s handicapem, ale organizátoři ocenění se zaměřili na to, jak samotné banky a pojišťovny osoby s handicapem zaměstnávají, jak jim vycházejí vstříc a vytváří pro ně přívětivé a vhodné pracovní podmínky. Nově přibyla také kategorie Pojišťovna bez bariér.

VRB09991.jpgPartnerem ocenění se stala realitní společnost Lexxus Norton zastoupená na galavečeru spolumajitelkou a investorskou Simonu Otavovou. Firma se rozhodla věnovat 100 000 korun na Konto Bariéry a paní Otavová při předání symbolického šeku nadaci vyjádřila přání, že by bylo hezké, kdyby se k ní přítomní zástupci bank a pojišťoven přidali.
 
„Organizátoři Mastercard Banky roku dostali ambiciózní nápad získat pro Konto Bariéry do příštího ročníku ankety jeden milion korun. Nakonec zástupci bank, pojišťoven i partneři ocenění přislíbili na pomoc lidem s handicapem 1 350 000 korun už během slavnostního večera. Vůbec jsme takovou smršť darů nečekali. Jsme moc rádi a děkujeme organizátorům Mastercard Banky roku i všem dárcům,“ říká ředitelka Konta Bariéry Božena Jirků. Z peněz nadace přispěje například na nákladné sportovní pomůcky pro děti a mladistvé a handicapem.
 
Všem oceněným gratulujeme!

Kontakt pro dárce:  Martina Potomová
 
Banka bez bariér roku 2022
1. Komerční banka, a.s.
2. MONETA Money Bank, a.s.
3. Československá obchodní banka, a.s.

Pojišťovna bez bariér roku 2022
1. Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group
2. Direct pojišťovna, a.s.
3. ČSOB Pojišťovna, a. s., člen holdingu ČSOB
 

Fotogalerie

Jdu na to