ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Nadace předala čtyři nové Taxíky Maxíky


Na třech místech Česka se od ledna nově rozjedou speciální Taxíky Maxíky. Zvýhodněná doprava pod hlavičkou Konta Bariéry a lékárenské sítě Dr.Max pomůže seniorům a lidem s handicapem v Kravařích, Kralupech nad Vltavou a v Příbrami. Slavnostní předání nových vozů proběhlo tradičně v adventním čase. Celkem už bude služba fungovat ve 25 městech Česka.

TM_tisk_1.jpg

Speciální Taxíky Maxíky, které vozí seniory a handicapované levně a bezpečně například k lékaři, na úřad, ale i za kulturou, jsou výsledkem spolupráce Nadace Charty 77 (Konto Bariéry a SenSen) a společnosti ČESKÁ LÉKÁRNA HOLDING, a.s. provozující síť lékáren Dr.Max. A od Nového roku začnou jezdit také v Příbrami, Kravařích a v Kralupech nad Vltavou. V Ústí nad Orlicí se po šesti letech provozování služby dočkají druhého vozu.
 
„Na Taxíku Maxíku je úžasné, že je to projekt, který funguje po celé republice, a pořád je o něj obrovský zájem. Lidé chodí do lékáren Dr.Max a ptají se, zda by nemohli mít takového pomocníka i ve svém městě. To je pro nás ta nejlepší vizitka,“ říká ředitelka Nadace Charty 77 Božena Jirků.

„Pětadvacet měst a obcí, to už jsou dnes nejen nové vozy, ale někde dokonce druhá generace, protože jsme začali už i s obnovou vozového parku,“ říká generální ředitel sítě Dr.Max Daniel Horák. Největší tuzemská lékárenská síť je výhradním sponzorem projektu. Nadace Charty 77 za prostředky získané prodejem produktů vlastní značky Dr.Max kupuje speciální velkoprostorové automobily, které poskytuje vybraným městům či městským částem, respektive provozujícím organizacím. Ty zároveň získávají příspěvek na rozjezd služby v prvním roce. Podmínkou je osmiletá udržitelnost projektu.

TM_tisk_2.jpg
 
Služba sociální dopravy funguje už od roku 2016, kdy se speciální taxíky poprvé rozjely do ulic Liberce a Prachatic. Průměrný Taxík Maxík najede za rok 16 000 kilometrů a obslouží 2 300 klientů. Průměrný věk cestujících je 77 let.
 
Slavnostní předání klíčků od nových Taxíků Maxíků zástupcům partnerských organizací proběhlo již tradičně v adventním čase, 5. prosince v Kongresovém centru České národní banky. Večer obohatilo hudební vystoupení Lenky Nové.
 
Nová města a provozovatelé služby od ledna 2023
  • Příbram, Charita Příbram
  • Kravaře, samo město
  • Kralupy nad Vltavou, Sociální služby města Kralupy nad Vltavou, příspěvková org.

Fotogalerie

Jdu na to