ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Pomoc pro Dominika


Dostali jste poštou DOPIS S PŘÍBĚHEM DOMINIKA a chcete mu pomoci? Platební údaje najdete na složence, která je součástí vaší zásilky. Nedostali jste dopis a přesto ho chcete podpořit? Pošlete Dominikovi libovolnou částku na číslo účtu 555111222/0800, variabilní symbol 402076. Děkujeme vám.

Dominik (15) ochrnul před rokem po náhlé mozkové příhodě. Je to obyčejný kluk, který bydlí s maminkou a babičkou, rád maluje a hraje počítačové hry. Před rokem, když mu bylo 14 let, našla ho babička jednou ráno v bezvědomí. Následně se zjistilo, že prodělal cévní neúrazovou mozkovou příhodu. V kritickém stavu byl převezen do Thomayerovy nemocnice v Praze, kde mu byla během náročné operace odstraněna malformace na mozku. Po této příhodě Dominik ochrnul na pravou polovinu těla, dokonce hrozilo, že nebude vůbec mluvit. Dominik to rozhodně nevzdává. Intenzivně rehabilituje, navštěvuje logopeda a již chodí i do školy, i když zatím jen na čtyři hodiny denně.

Jeho snaha nepřichází nazmar a Dominikův zdravotní stav se postupně zlepšuje. Bohužel pravá ruka je stále téměř nehybná, Dominik nyní píše a maluje levou. S chůzí je na tom Dominik lépe. Trpí ovšem tzv. syndromem padající špičky (nemocný nedokáže zvedat špičku nohy a neustále tak o ni zakopává). Tuto vadu umí odstranit neurostimulátor WalkAide. WalkAide je pomůcka, která se připevní pod koleno postižené nohy, odkud vysílá impulsy stimulující svaly holeně a lýtka, čímž se noha ohne v kotníku směrem nahoru. Každý přístroj je naprogramován pacientovi na míru. 

Máte dotaz? Napište nám.

Komu také můžete pomoci? Podívejte se.

Fotogalerie

Jdu na to