ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Středočeští policisté zaplatili Jirkovi vozík na rugby


Projekt Přes bariéry s policií pomohl již 15. klientovi Konta Bariéry. Téměř 160 tisíc korun na speciální rugby vozík získal handicapovaný Jirka. 

jirka1-(2).jpg
Jirka (uprostřed) přebírá šek z rukou ředitele Krajského ředitelství policie Středočeského kraje. Na setkání ho doprovodil trenér Aleš Kisý (vpravo). 
 

Slavnostní setkání Jirky s organizátory projektu Přes bariéry s policií se uskutečnilo v předvánočním čase.  Celkem 123 852 korun pro mladého muže s handicapem mezi sebou vybrali středočeští policisté a policistky spolu s občanskými zaměstnanci.  Šek převzal Jirka z rukou ředitele Krajského ředitelství policie Středočeského kraje brigádního generála JUDr. Václava Kučery, PhD., MBA a jeho náměstků plukovníka Ing. Jana Tulacha a plukovníka Ing. Ondřeje Smotlachy. Dalších 35 000 korun přispěla Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra ČR. Šek za ni Jirkovi předal Mgr. Vladimír Babic. 
Celkem už projekt Přes bariéry s policií pomohl 15 klientům Konta Bariéry částkou téměř 1,3 milionu korun.
Šestadvacetiletý Jirka si v roce 2018 poranil páteř při pádu z výšky. Od té doby potřebuje ke každodennímu životu hole a při sportovní aktivitě vozík. Projekt Přes bariéry s policií Jirkovi pomůže, aby se mohl naplno věnovat oblíbenému rugby. Speciální vozík by si jinak nemohl sám kvůli vysoké pořizovací ceně dovolit. 

Sbírkový projekt Přes bariéry s policií vznikl v roce 2018. Jeho cílem je motivovat studenty středních škol ve Středočeském kraji ke sportovním aktivitám a práci u policie a zároveň pomoci handicapovaným lidem.  Policisté v rámci projektu se studenty sportují a sbírají peníze pro předem vybraného klienta Konta Bariéry.  Za studenty do projektu přispívá Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra ČR formou zaplacení startovného. 


Fotogalerie

Jdu na to