ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Přes bariéry s policií pro Natálku


Člunkový běh, kliky, celomotorický test, běh na 1000 metrů a k tomu charita... To je projekt Přes bariéry s policií. Ve prospěch handicapovaných klientů Konta Bariéry ho letos už po sedmé pořádá Krajské ředitelství policie Středočeského kraje. Jarní kolo pomůže sedmileté Natálce zaplatit neurorehabilitace.

PBSP_2024_jaro_skola.jpg

Jak probíhají fyzické testy přijímaček k policii si v těchto týdnech zkouší žáci středočeských středních škol. Mezi nimi i studenti Sportovního gymnázia Kladno, kteří se do projektu Přes bariéry s policií zapojují pravidelně a letos dokonce vytvořili nový rekord. Jeden ze studentů zvládl všechny sportovní aktivity na dosud nejvyšší počet bodů!

Nejde ovšem jen o sportovní výkony. Zatímco se studenti hýbou, středočeští policisté mezi sebou sbírají peníze pro předem vybraného klienta Konta Bariéry. Tentokrát podpoří handicapovanou Natálku. Do sbírky se zapojuje také Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR a Středočeský kraj. Výtěžek pomůže sedmileté dívence zaplatit potřebné neurorehabilitace.
 

Natálka si musela život vybojovat

Natalie_rhb-(1).jpgSedmiletá Natálka se narodila předčasně jako jedno z dvojčat a vážila pouhých půl kila. Na rozdíl od brášky Štěpána si musela svůj život těžce vybojovat, což nezůstalo bez následků. Dívenka se potýká s těžkým kombinovaným postižením a neobejde se bez cizí pomoci. Kvůli ochrnutým nohám a rukám nechodí ani neleze, v sedě má potíže delší dobu udržet hlavu. Také jen velmi špatně vidí. Přes svůj těžký osud je Natálka usměvavá holčička. Ráda poslouchá hudbu a má ráda zvukové hračky. Od září chodí do 1. třídy speciální ZŠ. Své vrstevníky nikdy nedožene, ale díky péči rodičů, kteří ji neustále vozí na cvičení, se pomalu posouvá kupředu. Pravidelné terapie jsou však velmi finančně nákladné a pojišťovna na ně nepřispívá. Proto bychom jí rádi pomohli. 

Slavnostní vyhodnocení jarní části projektu proběhne na konci května. Více informací o projektu Přes bariéry s policií najdete na webu Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje.

Fotogalerie

Jdu na to