ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Tyhle úsměvy patří vám!


Motomed, sluchadla i směrový mikrofon, přístroj na měření oční tlaku, tandem s přídavným elektrickým pohonem, dva vozíky a také kurzy znakového jazyka, na to vše jste v celkové částce 540 391 koruny minulý rok přispěli.

uvod_NL_leden2.jpg

Dva prima malí kluci Kryštof a Matyáš a jeden o trochu starší nadšený cyklista Jakub, dvě copaté princezny Vanesska a Andělka a malý Kubík, výtvarník Antonín a Milada, maminka dvojčat Tadeáše a Damiána.  Pamatujete si na ně? Psali jsme vám o nich v našich pravidelných newsletterech. Navzdory všem trampotám, které je v životě potkaly, se umí smát a rozdávat radost dál. I vy jim svými finančními dary pomáháte vykouzlit úsměv na tváři.
 
Kryštof šlape co to jde
Krystof_motomed.jpgVždy dobře naladěný Kryštof už doma posiluje ruce a nohy na motomedu.  Tenhle pohodový kluk  se sám na nohy nepostaví a je odkázaný na  vozík. Má z něj ale prý daleko lepší rozhled a stále vymýšlí, co by mohl podnikat „Motomed je super, moc mě to na něm baví. Občas ho ale půjčím sestřičce, protože se nám oběma líbí, jak měří rychlost a ujetou vzdálenost,“ vzkazuje Kryštof.
 
NL_kubik_web-(1).jpgKubík říká první slova
 „Byl to dar z nebes, sluchadla mu pomohla nejen se sluchem, ale i s koordinací pohybu. Kubík v mžiku začal obcházet nábytek, říkat první samohlásky i slovíčka. Velkou rychlosti dohání to, co bez nich zameškal,“ píší rodiče malého Jakuba, který má od narození středně těžkou vadu sluchu. Aby se naučil mluvit, potřeboval sluchadla, díky vám teď dělá velké pokroky.
 
antonin_galerie.jpegAntonín si kontroluje oční tlak
Výtvarník Antonín dlouhodobě přispívá svými díly do výtvarné aukce Konta Bariéry. Po vážném úrazu potřeboval pomoc on sám, v poslední době kvůli zelenému zákalu začal pomalu ztrácet zrak. Léky mu udržují oční tlak v přiměřených hodnotách, ale musí si jej pravidelně měřit. Sbírka Konta Bariéry mu zajistila domácí přístroj na měření oční tlaku k průběžnému sledování.
 
tandem.jpgTandem Kuba a táta šlape do pedálů
„Hned jak počasí a teploty dovolí, vyjedeme s Kubou do světa,“  těší se tatínek Drahoslav se svým dvacetiletým synem. Jakub má poruchu autistického spektra, nemluví, trpí hypotonií centrálního svalstva, je zcela odkázaný na péči svého tatínka. Díky vaší finanční pomoci teď mohou společně šlapat dalších mnoho kilometrů na tandemu s přídavným elektrickým pohonem.
 
NL_matyas_web.jpgMatyáš je jak vyměněný
Neslyšící Matyáš se svými barevnými „kochlíky“ nás všechny dostal svou bezprostředností. Aby dobře slyšel paní učitelku nebo rodiče na kole, potřeboval speciální mikrofon. Jakmile ho měl, hned spěchal do školy a paní učitelka pak volala rodičům, že Maty je jako vyměněný, reaguje pohotověji a je vnímavější. A Maty? Je moc spokojený a se svým novým mikrofonem se všem rád pochlubí.
 
Milada.jpgMilada znakuje
„Aby mohl Damián doma s někým plnohodnotně sdílet své potřeby, zážitky a radosti, začala jsem se učit znakovou řeč,“ říká  Milada, maminka neposedných dvojčat Tadeáše a Damiána. Oba chlapci mají poruchu autistického spektra, mnoho dalších zdravotních problémů a Damián navíc prakticky neslyší. Díky vaší štědrosti jsme Miladě na kurzy českého znakového jazyka mohli přispět.
 
NL_vanessa_web.jpgVanesska má svůj kočár
Osmiletá Vanesska  onemocněla herpetickou meningoencefalitidou. Dva týdny byla v kómatu a nemoc jí způsobila mentální i tělesné postižení.  Pomohli jste jí pořídit zdravotní kočárek s odlehčeným rámem, který se dobře ovládá a je pohodlný. Teď může s maminku vyrážet na procházky a její kočár je pro ni i bezpečným místem při jejích častých epileptických záchvatech.
 
NL_andelka_web.jpgAndělka bude objevovat svět na novém vozíku
Šestiletá Andělka, která po narození dlouho bojovala o svůj život, se už těší na svůj první vozík. Statečná holčička se o své místo na světě neohroženě pere a navzdory všem prognózám dnes ujde i pár kroků. Díky vaší pomoci teď bude moci na  novém vozíku vyrazit s rodiči a sourozenci i na delší výlet, třeba do zoologické zahrady.


Děkujeme, že jste byli po celý rok 2023 s námi, a věříme, že při nás zůstanete i v novém roce 2024. 

Jdu na to