ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Půl milionu korun na řidičáky pro handicapované


Díky společnému projektu ŠKODA AUTO a Konta Bariéry získalo již 19 lidí s handicapem příspěvek na absolvování autoškoly v celkové výši 250 tisíc korun. Dalších 250 tisíc korun bude rozděleno v podzimní části projektu.

Grantový program ŠKODA Neřídit je určen pro tělesně postižené s průkazem ZTP nebo ZTP/P, kteří doposud nejsou držiteli řidičského průkazu a jejichž hendikep umožňuje řídit osobní automobil. Finanční příspěvek až do výše 15 tisíc Kč na absolvování autoškoly obdrží žadatelé, kteří zašlou přihlášku a budou vybráni komisí složenou ze zástupců ŠKODA AUTO a Konta Bariéry. O příspěvek je možné požádat do 15. září 2019.
 
„Se společností ŠKODA AUTO spolupracujeme už od počátku nadace a moc si této spolupráce vážím. Program, který jsme společně vymysleli je pro lidi s handicapem nesmírně potřebný,“ říká Božena Jirků, ředitelka Konta Bariéry.
 
„Mobilita pro každého – to je heslo, které výstižně charakterizuje fakt, že mezi naše klíčové CSR aktivity dlouhodobě patří i podpora bezbariérové mobility. Grantový program ŠKODA NEŘÍDIT pomáhá osobám s handicapem vést opravdu aktivní život. Možnost cestovat a být neustále mobilní jim otevírá spoustu nových možností. O tom ví své také klienti prodejního programu ŠKODA Handy, kteří si zakoupili zvýhodněný vůz v jednom ze 124 ŠKODA Handy center v České republice, “ dodává Michal Kadera, vedoucí Vnějších vztahů ŠKODA AUTO.
Jeho slova potvrzuje absolventka programu Zuzana Tvrdá, která se narodila s postižením všech čtyř končetin: “Pracuji v chráněné dílně a vyučuji angličtinu, řidičský průkaz mi vyřeší spoustu problémů s cestováním za prací a také s dopravou na dovolené a výlety. Moc se těším, až začnu jezdit,“ říká.
 
Kromě státních příspěvků mají držitelé průkazů ZTP a ZTP/P u společnosti ŠKODA AUTO nárok na cenové zvýhodnění při nákupu nového vozu ŠKODA ve více než 90 ŠKODA Handy centrech v ČR.

Více informací:
https://www.kontobariery.cz/Projekty/Firemni-fondy/Skoda-Neridit
www.skoda-neridit.cz
 

Fotogalerie

Jdu na to