ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Run and Help 2022


Osmý ročník Run and Help je v cíli. I letos se do charitativních běhů Konta Bariéry zapojily tisíce nadšenců, kterým není lhostejný osud druhých. Jsou mezi nimi rodiny, děti, party přátel, třídy i celé školy nebo zaměstnanci, kteří chtějí drobným finančním obnosem pomoci lidem s handicapem. Děkujeme všem, kdo s námi běhali! Společně jsme pomohli získat peníze pro Dášu na chytrou protézu noh a dalším sedmi potřebným. 

Pro Dášu

Run and Help se po dvou letech virtuálních běhů nesl ve znamení radosti ze společně stráveného času a možnosti pomáhat osobně a "naživo". Příspěvky, které přicházely na transparentní účet nadace se různily od dvacetikoruny po neskutečných 228 281 korun, které přišly pro Dášu z pražské ZŠ Kunratice. Patronkou běhů byla letos tenistka Andrea Sestini Hlaváčková, děkujeme!  

A kdo jste se k nám například přidali? 

Open Gate gymnázium a základní škola

dasa-opengate-2-(1).jpeg
Na Open Gate to všechno před devíti lety začalo. Běhat jen tak? Asi ne. Běhat a pomáhat? Skvělá myšlenka, se kterou přišli z Babic do nadace a kterou jsme převzali i pro další školy a organizace. Takže kde nejlépe zakončit 8. ročník Run and Help? Přece na Open Gate! Na úplném konci školního roku bylo ideální běhací počasí, teplo akorát a bez deště. K tomu přidejte radost z pohybu a společně se běželo, šlo, skákalo... pro Dášu, která se do Babic i se svou rodinou přijela podívat. 
dasa-open-gate-1-(1).jpeg

Eversheds Sutherland - právní kancelář

evershed.jpeg
 


Sportovní gymnázium Plzeň

DSC_0456-(1).JPGAtletickým stadionem města Plzně zazní výstřel ze startovací pistole, kterým tenistka Andrea Sestini  Hlaváčková zahajuje Štafetový půlmaraton tamního Sportovního gymnázia.  Pedagogický sbor školy spojil příjemné s užitečným a připojil se k projektu Konta Bariéry Run and Help. Studenti v sobě týmovost a soutěživost sportovců nezapřou a každý ovál běží naplno. Po čtyř stech metrech následuje za hlasitého povzbuzování ostatních předávka štafetového kolíku a běží se dál, dokud třída neuběhne úctyhodných 50 koleček, tedy vzdálenost půlmaratonu. 

A na plzeňském atletickém oválu už pro Dášu běží také Andrea Sestini Hlaváčková, patronka letošního ročníku. “Byla jsem nadšená, když mne nadace oslovila s možností stát se tváří letošního ročníku Run and Help. I když teď bydlím v Praze, bylo mi hned jasné, chci běhat se Sportovním gymnáziem Plzeň, kde jsem studovala, ” vypráví Andrea Sestini Hlaváčková. “Jsem pyšná, že i ”moje škola” pomůže Dáše k tolik potřebné protéze,”dodává. 

DSC_0455-(1).JPG


ZŠ Praha Lipence

zs-lipence.jpeg

Tato základní škola je také tradičním účastníkem našich běhů. Dopoledne běhají žáci školy a odpoledne se může připojit také veřejnost - skvělý nápad! Moc děkujeme za příspěvek pro Dášu ve výši 36 692 korun!


ZŠ Praha - Kunratice

RH-ZS-Kunratice.jpeg

Kunratická základní škola je tradičním partnerem projektu, částka, která se podaří vybrat je vždy obrovskou pomocí naši klientům. Ani letos tomu nebylo jinak a tak celková uběhnutá vzdálenost všech žáků, kteří se zapojili, byla něco přes 2230 Km, což odpovídá vzdušnou čarou přibližně vzdálenosti mezi Prahou a španělskou Sevillou. Vybraná částka na sponzorských darech je neuvěřitelných 228 000 Kč pro Dášu. Moc děkujeme!


PONNY kids, Brno -  mateřská škola
20220623_101127.jpg

20220623_101355.jpg


ZŠ Kuncova, Praha 5

ZS_Kuncova_rah2022e.JPG

„Ke startu, připravit, pozor, teď!“ Na hřišti Základní školy Kuncova na pražských Stodůlkách se to hemží žáky. Škola jich má celkem osm set a všichni si tam přišli užít dětský den. Od prvňáků po deváťáky, jedna třída za druhou, se žáci střídají na běžeckém oválu a ředitel školy Pavel Petrnoušek jim startuje symbolické kolečko pro klientku Konta Bariéry Dášu. „Je to už tradice. Jsem rád, že jsme se opět do projektu Run and Help Konta Bariéry zapojili a můžeme přispět tentokrát na protézu Dáše,“ říká ředitel Petrnoušek.

ZS_Kuncova_rah2022.JPGZS_Kuncova_rah2022g.JPG
 


MŠ Dráček, Babice

Ve středočeských Babicích vyběhli na pomoc Dáše i ti úplně nejmenší. Akce vynesla 3 645 korun. Děkujeme!

Run_and_Help_msdracek.jpg

Running Days

Running Days protetické firmy Ottobock, která pro Dášu připravuje novou protézu, se moc povedly a určitě k tomu přispěla i skutečnost, že na ně z Prachatic do Prahy přijela i Dáša. Účastníci akce si mohli vyzkoušet, jak se funguje sportovní protéza. "Dáša se se všemi seznámila a pobavila. Za její závěrečné pozitivní ´už se na vás všechny moc těším na srpnových Fitness Days´ jsme opravdu moc rádi," říká PR manažerka firmy Soňa Kratochvílová. Firma Dášu podpoří darem ve výši 25 tisíc Kč.

running_days_ottobock.jpg

Pro všechny další, kteří to potřebují

Jako už tradičně, i v osmém ročníku Run and Help mohou jeho účastníci podpořit také handicapovaného člověka ze svého okolí nebo klienta Konta Bariéry. Pod hlavičkou nadace se tak napříč Českou republikou konají nejen "Běhy pro..." 

Teplice pro Jáchymka

FKT_0657.JPG

Více než šest stovek běžců, 3645 koleček a 1300 kilometrů kolem ligového trávníku na teplických Stínadlech – to je výsledek charitativního běhu Run and Help, který pořádal FK Teplice a Nadační fond FK Teplice ve spolupráci s Kontem Bariéry. Akce se konala na podporu malého Jáchyma z Proboštova, kterého čekají po operaci nožiček náročné rehabilitace. Na Stínadlech pro něj běhali například ředitel fotbalového klubu Rudolf Řepka, primátor města Teplice Hynek Hanza, fotbalisté FK Teplice, hokejisté Vervy Litvínov, házenkářky DHK Baník Most, ale také děti z místních základních škol i z dětských domovů, klienti Arkadie, fotbaloví fanoušci, přátelé Jáchymkovy rodiny a další. Celkem se podařilo dát dohromady částku 51 531 korun! „Chtěla bych z celého srdce poděkovat všem, kteří přišli podpořit Jáchymka. Bylo Vás pro mě strašně moc. Velmi si toho vážím,“ poděkovala všem účastníkům Jáchymkova maminka Marie.

FKT_0593.JPGFKT_0455.JPG

Výstup na věž pro Tadeáška z Bíliny 

Originálně pojali Run and Help v Bílině. Na podporu hadicapovaného Tadeáška vymysleli akci, do které se může zapojit každý. Stačí vystoupat na místní věž a přispět. Na fotce je na věži i maminka s Tadeáškem, zástupkyně naší nadace Petra Seberová a místostarostka města Bíliny Marcela Dvořáková. Pomáhají také zaměstnanci MěÚ v Bílině. A Mateřská škola Čapkova z Bíliny uspořádala pro děti běh, při kterém se vybralo 3 350 korun. Děkujeme!

283532366_684585439480669_5737808558100090654_n.jpg


Podělte se také s námi o fotografie a videa z Run and Help u Vás! Posílat je můžete na rah@bariery.cz. Rádi je zveřejníme.

Děkujeme všem, kteří s námi pomáhají pohybem! 

Jdu na to