ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Rozdělili jsme 140 tisíc na Cyklistiku bez bariér


Pět handicapovaných klientů Konta Bariéry dostalo díky grantovému programu Cyklistika bez bariér od ŠKODA AUTO příspěvek na pořízení handbiku, nebo lehotříkolky.

alex-borska-foto-(3).jpg"Bikefluencerka" Alex Borská.

Grantový program Cyklistika bez bariér od ŠKODA AUTO je určený osobám s průkazem ZTP nebo ZTP/P, které se svým handicapem mohou jezdit na upraveném kole, handbiku či tříkolce, a které si chtějí takový stroj pořídit. Maximální výše příspěvku na jednoho žadatele je 30 000 Kč.

V prvním kole grantového programu schválila komise složená ze dvou zástupců Konta Bariéry a jednoho zástupce automobilky pět žádostí za celkem 140 tisíc korun. Příspěvek na handbike získal například 46letý Jiří, který se pohybuje na vozíku v důsledku pracovního úrazu. Jiří si měl handbike možnost vyzkoušet v rámci rehabilitačního pobytu a jízdu na něm si oblíbil. Pro devítiletého Vojtu, který trpí těžkou formou autismu, komise zase schválila příspěvek na lehotříkolku. Vojtovi rodiče lehotříkolku tyčí upevní ke svému kolu a celá rodina si bude moct užívat společné cyklovýlety.

Jdu na to