ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Run and Help 2022: Běžíme pro Dášu!


Každý den někam běžíme. Jak dát ale běhu opravdový smysl? Zapojte se projektu Run and Help a pomozte pohybem lidem s handicapem. Osmý ročník charitativních běhů Konta Bariéry odstartoval. Registrujte se a běžte s námi pro 17letou Dášu, která potřebuje bionickou protézu nohy. Kdykoliv a kdekoliv až do konce června. Ambasadorkou Run and Help je tenistka Andrea Sestini Hlaváčková, která pro Dášu uteče i z tréninku.

Dasa_s_Andreou_Hlavackovou_cele.jpegProjekt Run and Help je pro všechny, kteří se rádi hýbou, a není jim lhostejný osud druhých. Každoročně jde o tisíce nadšenců, škol i firem, kteří se drobným finančním obnosem ve formě startovného rozhodnou podpořit své handicapované kamarády, spolužáky nebo kolegy. Pro ty, kteří nikoho takového ve svém okolí nemají, letos vybralo Konto Bariéry Dášu. Sedmnáctiletou dívku připravila rakovina o levou nohu, ale už ne o její plány. Moc ráda by třeba zase jezdila na bruslích. Z výtěžku jí proto nadace přispěje na bionickou protézu. 
 
Charitativní běhy pod hlavičkou Konta Bariéry se budou konat až do konce června po celé České republice. Patronát nad nimi převzala tenistka a moderátorka Andrea Sestini Hlaváčková. „Konto Bariéry je pro mě respektovanou charitativní organizací, nabídka stát se ambasadorkou projektu Run and Help mě proto mile překvapila. Můžu pomáhat ve spojení s pohybem a moc se na to těším,“ říká stříbrná olympijská medailistka z Londýna a dvojnásobná grandslamová šampionka ve čtyřhře. Tenis si zahrála i v novém charitativním spotu nadace, ve kterém uteče pomáhat Dáše uprostřed tréninku na kurtu.

 

Každý z účastníků Run and Help si může projekt upravit na míru – vybrat si místo, čas, sportovní aktivitu i výši startovného, která se rovná výši příspěvku na pomoc konkrétnímu člověku s postižením. A nakonec i toho, kdo pomoc potřebuje. Třeba spolužák ze školy, kolega z kanceláře. „Sedm dosavadních ročníků Run and Help vyneslo přes sedm milionů korun a pomohlo téměř 140 handicapovaným. Věřím, že osmý ročník, po dvou letech konečně bez protiepidemických opatření, bude minimálně stejně úspěšný, jako ty předchozí ” dodává ředitelka Konta Bariéry Božena Jirků. 

Přečtěte si celý příběh Dáši.  
Poběžte s námi!

Jdu na to