ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Toyota Material Handling podpořila klienty Konta Bariéry


Společnost Toyota Material Handling v roce 2021 přispěla celkem 90 tisíc korun dvěma klientům Konta Bariéry. Peníze pomohly získat nový vozík reprezentantce Vendule a elektropohon školákovi Matějovi.

toyota.png
Reprezentantka v paraplavání Vendula a školák Matěj.  Každý získal od společnosti Toyota Material Handling příspěvek 45 tisíc korun. 

Toyota Material Handling CZ, s.r.o. je významnou obchodní společností v oblasti logistiky. V rámci společenské odpovědnosti se účastní několika výrazných a dlouhodobých aktivit dárcovství a dobrovolnictví. K nim patří i spolupráce s Kontem Bariéry, díky níž Toyota Material Handling pomáhá v nesnadné situaci zdravotně znevýhodněným klientům nadace, buď příspěvkem na zdravotní pomůcky, nebo přímo na rehabilitace. 

V roce 2021 darovala  společnost Toyota Material Handling klientům Konta Bariéry celkem 90 tisíc korun. Částka 45 tisíc korun pomohla paralympijské plavkyni Vendule s úhradou zdravotního mechanického vozíku. Dalších 45 tisíc korun získal školák Matěj na elektropohon ke zdravotnímu vozíku. 

Vozík pro reprezentantku Vendulu

2-(1).jpgVendula se narodila  jako zdravé dítě, v sedmi měsících ale lékaři objevili vrozenou vadu v oblasti bederní páteře.  Operovali ji, ale důsledkem operace byla necitlivost dolních končetin. 

Ve dvou letech ji maminka přivedla na plavání, které měla doporučené v rámci rehabilitace. "I když se mi to na začátku vůbec nelíbilo, mamka odolala a pokračovala. Dnes jsem jí za to vděčná," říká Vendula, pro níž se plavání časem stalo náplní života.

Od roku 2013 se Vendula pravidelně účastní mezinárodních závodů.  Naposledy paralympiády v Tokiu. Kromě sportování studuje obor ergoterapie na Západočeské univerzitě v Plzni. Vendula potřebovala pomoct s pořízením zdravotního mechanického vozíku Ultina. 

Elektropohon pro Matěje

orez-3.jpgMatěj se narodil s kratší nožičkou a chybějícími prsty,  proto je odkázaný na invalidní vozík. Svůj handicap ale vzal  jako výzvu, má spoustu plánů a snů. Aby je dokázal proměnit ve skutečnost, potřebuje ke svému vozíku elektrický pohon.  

Jedenáctiletý školák má už za sebou pěknou řádku operací a další prodlužování postižené končetiny ho čeká. I tak ale dokáže o berlích ujít sotva pár metrů v bytě – o tři prstíky se neopře a noha je příliš krátká.  Matěj ale nesmutní, k problémům se staví čelem. Rodiče ho odmalička berou na výlety, společně poznali už spoustu krásných míst. Matěj chodí do 4. třídy a ve škole se mu líbí. Hodně čte, baví ho matematika, fyzika, vesmír... vymýšlí si vlastní příběhy a při hrách pomáhá kamarádům s překlady do angličtiny. V Praze rád cestuje metrem a zná všechny stanice a jejich zajímavosti. „Až bude dospělý, chtěl by být projektantem metra,“ přibližuje Matějovy plány do budoucnosti jeho maminka.

Elektrický pohon k vozíku pomůže Matějovi se osamostatnit. Rád by vyrazil sám třeba na hřiště za kamarády, se třídou na dopravní hřiště či na školní výlet. 

Jdu na to