ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Velcí bojovníci malým. Příznivci bojových sportů podpořili 260 tisíci korunami dvě děti s handicapem


Celkem 260 tisíc korun se podařilo shromáždit díky sbírce organizované MMA Poděbrady, sdružení, které se věnuje bojovým sportům. Částka podpoří dvě děti – Vojtu (8) s dětskou mozkovou obrnou a Barborku (7), která má kombinované postižení. Sbírka byla slavnostně zakončena během galavečera bojových umění GCF 47 v Nymburku v neděli 27. ledna 2019.

„Je úžasné sledovat, jak mohou velcí bojovníci pomáhat těm malým, kteří bojují neustále, vlastně už od narození. Vybrala se krásná částka, která bude rovným dílem rozdělena mezi obě děti, mám z toho velkou radost,“ říká Božena Jirků, ředitelka Konta Bariéry.

Vojta (8) se narodil předčasně a ve dvou letech jeho věku mu byla diagnostikována dětská mozková obrna. Finance ze sbírky použije na rehabilitace. Autistická Barborka (7) má vrozenou vadu srdce a bránice, podstoupila řadu operací. Finanční podpora rodině pomůže s nákupem speciální výživy a rekonstrukcí bytu.

Sbírka MMA pomáhá byla zahájena v listopadu 2018, dárci měli možnost přispět dětem na účet vedený u Konta Bariéry a v okolí Poděbrad a Nymburka bylo možné do zapečetěných kasiček. Darovat libovolnou částku mohli také návštěvníci galavečera bojových umění, kde byl rodinám dětí předán symbolický šek s celkovým výtěžkem ve výši 259 tisíc Kč.

Když jsme před třemi lety se sbírkou začínali, nenapadlo by mne, že se podaří vybrat třeba čtvrt milionu. Překvapili mne především diváci v sále, protože během galavečera přispěli do kasiček, které kolovaly mezi lidmi více než 80 tisíc korun. Rád bych poděkoval všem, kteří Barborce a Vojtovi pomohli,“ říká Lukáš Blažek, z MMA Poděbrady, jeden z organizátorů sbírky i galavečera.

Jedná se již o třetí ročník sbírky MMA pomáhá, poslední dva ročníky sportovci organizují ve spolupráci s Kontem Bariéry.
 

Fotogalerie

Jdu na to