ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Adélka potřebuje nový automobil

Adelka-(1).jpgAdélka je sedmileté usměvavé a chytré děvčátko, kterému byla diagnostikován Louis Barr Syndrom, genetická porucha s progresivním průběhem. U dětí s touto poruchou je velmi vysoký výskyt rakoviny a projevuje se také imunodeficit.
 
Nesmí chodit na sluníčko. Přes léto musí být stále zahalená do oblečení s UV filtrem, které se snaží její rodiče i šít. Imunodeficit se u ní zatím ještě neprojevil, ale v dobách chřipkové epidemie nesmí do míst s velkým pohybem lidí. Omezení má i v potravě. Musí se vyhýbat chemii v jídle, proto se snaží její rodina dělat vše domácí s využitím bio potravin.
 
Rodiče s Adélkou pravidelně chodí na rehabilitace, na fyzioterapii, hippoterapii, canisterapii, ergoterapii nebo logopedii. Dvakrát do roka jezdí také do Janských Lázní, které jí vždy posunou o kousek dopředu. Adélka také dojíždí k lékařům na kontroly. Na automobilu je tak Adélka závislá, jezdí prakticky denně.
"Snažíme se veškerou péči o naší dcerku hradit sami, i když je to často velmi finančně náročné. Na pořízení automobilu nám už ale bohužel peníze nezbývají," říká maminka Monika.   
Současný automobil má již nejlepší léta za sebou a poslední dobou vyžaduje stále více oprav. Proto se Adélčiny rodiče rozhodli požádat o pomoc dárce Konta Bariéry.   
Jdu na to