ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Auto pro Amálku

Čtyřletá holčička Amálka už od narození trpí vzácným onemocněním, které se projevuje velkou křehkostí kostí. Ty se potom často lámou. Už v prenatálním období utrpěla Amálka zlomeninu stehenní kosti, proto má kratší jednu nožičku a pohybuje se velmi obtížně: nechodí, posouvá se v sedu či v kleku a hlavně na invalidním vozíku. Ráda by dělala všechno to, co vidí u svého brášky – dvojčete Matyáše. Její tělíčko jí to ale nedovolí, je příliš křehké. Neustále jí hrozí bolestivé zlomeniny. Má jich za sebou už sedmnáct…


DSC_1740-(2).jpgIMG_20190917_145330-(3).jpgPříčinu choroby odstranit nelze, Amálčin stav je ale možné zlepšit zavedením speciálních hřebů do dlouhých kostí. Zákrok se provádí v Brně.
„Abychom mohli z Prahy do Brna na náročný cyklus operací jezdit, potřebovala bych spolehlivé auto,“ napsala maminka dvojčat.
„Staré auto vypovědělo službu a nechalo nás na dálnici, což bylo pro mě i pro děti velmi stresující.“
Maminka se stará také o brášku Matyáše, zdravého a veselého chlapečka. Obě děti si chtějí hrát s kamarády, jezdit na výlety a zažívat dobrodružství. „Je velmi náročné zajistit, aby Matyáš nebyl omezovaný nemocí Amálky, ale zároveň aby Amálka neměla pocit, že nikam nemůže a nic nesmí dělat. Bez auta je tato situace řešitelná jen velmi obtížně,“ prosí maminka o pomoc. S autem bude moci dopřát Matyášovi zájmové činnosti a mezitím třeba vyřídit s Amálkou lékařská vyšetření či nutnou rehabilitaci.  

IMG_20200704_114312.jpg
„Budeme vděčni za jakýkoli finanční příspěvek, abychom mohli vše společně zvládnout. Chtěla bych oběma dětem dopřát aktivní životní styl bez ohledu na jejich zdravotní stav. Mockrát děkujeme.“
 

Fotogalerie

Jdu na to