ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Auto pro Mirka

Mirek se narodil jako zdravé miminko. Neměl žádné zdravotní problémy, od tří let navštěvoval školku. Když mu bylo 6 let, najednou přestal chodit, nedokázal se postavit na nožičky. Okamžitě jsme navštívili lékaře, který nás hned odeslal do nemocnice. V nemocnici mu udělali spoustu vyšetření a po nějaké době stanovili diagnózu ,NEUROMYELITIS OPTICA, což je  autoimunitní zánětlivé onemocnění, při kterém lidský imunitní systém napadá optické nervy a míchu. Následkem toho dochází k postižení zraku a omezení hybnosti.  Mirek byl v nemocnici nespočetněkrát, prošel různými vyšetřeními, rehabilitacemi, chemoterapií, plazmaferézou, biologickou léčbou, infuzemi, bral spoustu léků, které ostatně bere dodnes. 
Po každé atace, po každé léčbě jsme doufali, že se nemoc už nevrátí. Bohužel se tak nestalo a nemoc se neustále vrací. Mirka upoutala na invalidní vozík.Roky na invalidním vozíku už se podepsaly na jeho páteři, má kyfoskoliózu. Od roku 2013 se mu přidala další komplikace - přestal vidět na obě oči. Prošli jsme velmi těžkým obdobím, kdy se Mirkovi nechtělo žít, kvůli ztrátě zraku. Dopad všech léků a infuzí má za následek skoro úplné zničení jeho imunity. Protože má velice slabou imunitu, nemůžeme téměř jezdit MHD, nesmí tam, kde je větší množství lidí. Pokud jdeme k lékaři, do nemocnice, nebo na přezkoušení do školy, tak využíváme taxi, což je pro nás finančně náročné. 

Mirek vyžaduje celodenní péči do práce chodit nemohu. Naše finanční situace se ještě zhoršila, když před dvěma lety zemřel tatínek mých dětí. Z našeho příjmu - příspěvku na péči a sirotčích důchodů si nemůžeme dovolit koupi automobilu. Máme co dělat, abychom zaplatili nájem, stravu a nejnutnější výdaje. Mirek má tři sourozence. 
Pokud nám budete chtít přispět na nákup automobilu, budeme Vám nesmírně vděčni. 

Mirkova maminka Alena
 

Fotogalerie

Jdu na to