ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Elektropohon k vozíku pro Michala

Tátovi dvou malých dětí postupně ubývají svaly. Potřebuje elektrický pohon k vozíku, aby s nimi mohl držet krok.

mencl-(2).jpgMichal trpí od narození spinální svalovou atrofií, onemocněním, při kterém mu postupně ubývají svaly a snižuje se jeho schopnost pohybovat. Ve 13 letech zůstal po zlomenině nohy upoutaný na invalidní vozík. A jeho nemoc dál neúprosně postupuje. „Díky rodině a přátelům mi to ale vlastně nikdy nepřišlo jako velká pohroma. Dnes už je mi 38 let, jsem ženatý a mám dvě úžasné malé děti,“ říká Michal.
 
I přes vážné onemocnění se Michal snaží žít aktivní a soběstačný život. Pracoval jako stavební projektant. Snaží se nezištně pomáhat jako dobrovolník – nedávno se například i s manželkou podílel na dokončení projektu veřejného parku na periferii Olomouce. V posledních třech letech se ale Michalův stav zhoršil. Děti navíc rostou, už je jim osm a pět let, a je to fyzicky stále náročnější. Obě jsou nadšenými cyklisty a výletníky.
 
„Dokud byly děti menší, mohl jsem jim být parťákem i při venkovních aktivitách, ale jakmile sedly na kola, tak se poměr sil zásadně změnil. Nejsem totiž na vozíku schopen vyvinout ani takovou rychlost, při které by děti nepadaly z bicyklů jako zralé hrušky,“ říká Michal.

mencl-kolaz-(1).png
 
Proto se Michal obrátil na Konto Bariéry s žádostí o pomoc. Potřebuje přídavný elektropohon k vozíku. Už si i vybral a vyzkoušel pohon Klaxon Klick Monster. „Je na něm pro mou bezpečnou jízdu dobře asi všechno - snadnost zatáčení, brzda pro obě ruce... A jako bonus zvládne nejen jízdu po polní cestě, ale i jízdu na sněhu,“ líčí Michal. Problém je vysoká cena pomůcky – 135 tisíc korun, kvůli které je pohon pro invalidního důchodce Michala a jeho rodinu nedosažitelný.  „Budeme moc vděční za každý příspěvek, který nás přiblíží cíli,“ říká Michal.

Děkujeme, že s námi pomáháte!

Jdu na to