ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Kačenka potřebuje nový automobil

kacenka2-(1).jpgKačenka si svůj život doslova vybojovala. Narodila ve 29. týdnu těhotenství, jako velmi nedonošené miminko. Dva měsíce strávila v inkubátoru a již v nemocnici jí diagnostikovali dětskou mozkovou obrnu. Kvůli nedostatku kyslíku při porodu má poškozený mozeček. V půl roce jí byl po prvním epileptickém záchvatu navíc diagnostikován Westův syndrom.
 
Dnes je Kačence devět let a je upoutaná na lůžko. Nesedí, nechodí, neleze a neumí držet hlavičku. Maminka nebo tatínek jí musí krmit mixovanou stravou, protože si neumí poradit s kousky. Rodiče s Kačenkou od malička jezdí pravidelně do lázní na intenzivní rehabilitační pobyty, které jí velmi prospívají. Aktuálně je po operaci, která ji trošku ulevila od bolestí a těžkých spasmů (svalových křečí).
„Kačenka je usměvavá holčička, která i nadále bojuje, nic nevzdá a svým úsměvem nás dělá šťastnými,“ říkají maminka a tatínek.
Kačenka má velkou rodinu – maminku, tatínka, sestřičku, brášku a asistenčního pejska. Pracovat může jen tatínek, protože její zdravotní stav nedovoluje mamince nastoupit do práce.
 
Kačenka a její rodina chtějí poprosit dárce Konta Bariéry o příspěvek na speciální automobil. Je jich pět, a s vozíkem pro Kačenku a kočárkem pro ročního brášku se do běžného automobilu nevejdou. Autem by Kačenka mohla jezdit nejen k lékaři a na rehabilitace, stejně tak by si s celou mohla udělat i na hezký výlet.

Fotogalerie

Jdu na to