ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Terénní vozítko pro Matěje

„Kam pojedeme?“ „Co tam je a co tam budeme dělat?“ Tyto zvídavé otázky klade svým rodičům desetiletý Matěj. Nadevše totiž miluje cestování, i přesto, že následkem dětské mozkové obrny se zatím nikdy sám nepostavil na nohy.  Rodiče ho vozí v kočárku. Jenže Matěj roste a potřebuje pomoct s pořízením většího, terénního vozítka, které by ho vozilo za jeho sny. 

SAM_1263-(1).JPG
 
obrazek_matej.jpgPoděkování od Matěje
Milí přátelé, toto velké srdce vytvořil Matěj a posílá ho všem, kteří mu přispěli na speciální „terénní vozítko“. Přidávají se i Matějovi rodiče: „Děkujeme za Vaše příspěvky, už se moc těšíme na společné výlety do přírody.“  

 
 
Matěj se narodil předčasně a po porodu se u něj objevily problémy s dýcháním. Nedostatečný přísun kyslíku do mozku a sepse, kterou prodělal, měly za následek další zdravotní problémy. V necelém roce mu byla diagnostikována dětská mozková obrna ve formě spastické kvadruparézy, později se přidala i epilepsie.

Celý Matějův život se točí kolem lékařských prohlídek, rehabilitací a cvičení – od Vojtovy metody přes koncept Bobath, metodu TheraSuit a Feldenkraisovu metodu. I díky nim dosáhl velkých pokroků. Umí se sám přetočit na břicho a zpět, zvedne se na všechny čtyři, doplazí se pro hračku… Dnes už sám vydrží v sedu a s dopomocí se i postaví.
„Matýska milujeme takového, jaký je. Snažíme se mu vytvořit co nejlepší rodinné zázemí a prostředí, kde se cítí šťastný a kde se v rámci svých omezení maximálně rozvíjí,“ říká jeho maminka.
vozitko.jpgA Matěj rodičům dělá radost. Společenský kluk, který má rád kolem sebe rušno, statečně cvičí a rehabilituje, i když mu často při cvičení není do smíchu. Každý den se těší do školy, dokonce tak moc, že se mu ve volných dnech po ní stýská. 

Jeho zvídavost a touha po objevování nových věcí je neuvěřitelná. Od mala s ním rodiče jezdí na výlety do blízkých i vzdálených míst, v zimě i v létě, a tak není divu, že pro Matěje je cestování vším. Když to s výletem někdy nevyjde, sám si doma na navigaci najde trasu a cestuje si „virtuálně“. Nebo na slepé mapě se svou kamarádku vlaječkami označují země a města…

Na dobrodružné výpravy doposud vyrážel s rodiči a dvěma mladšími brášky v běžném dětském kočárku, jenže z něj už vyrostl. Rodiče by mu rádi pořídili zdravotní kočárek Cruiser Scout - vlastně takové terénní vozítko pro desetiletého kluka. I proto je cena vysoká, stojí přes 90 tisíc korun, a pojišťovna na něj nepřispívá. Je ale stabilní, přitom lehký, má nastavitelnou opěrku zad, je vhodný do terénu po celý rok a Matějovi by vydržel až do dospělosti.

IMG_20210420_160422_5__1_.jpg

Proto chceme malému cestovateli pomoci a na kočárek přispět. Vždyť ta jeho dychtivost po poznávání okolního světa je tak inspirující. Jen tak mimochodem – víte, jaký je největší Matějův sen, až bude velký? Naučit se řídit!

Matějovi rodiče budou šťastní za jakýkoliv příspěvek a velmi Vám děkují.


Fotogalerie

Jdu na to