ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Manžeta k neurostimulátoru pro Romana

Vážení dárci,

díky Vašim příspěvkům se nám podařilo dosáhnout cílové částky na potřebný neurostimulátor. Nyní nám bylo nabídnuto rozšíření stávajícího přístroje o nadkolenní manžetu, která pomáhá udržet stabilitu v koleni. Tu bohužel díky svému postižení neovládám. Proto jsme se rozhodli o pokračování sbírky abychom mohli pořídit celý komplet.

Ještě před dvěma lety jsem byl aktivní mladý člověk. Hodně jsem sportoval a rád tančil. Jednoho březnového rána jsem ale vstal s brnící nohou z postele a zatočila se mi hlava. Můj život se tehdy obrátil naruby. 

CT vyšetření odhalilo krvácení do mozku. Diagnóza lékařů zněla: Arteriovenózní malformace. V naší populaci jí trpí asi procento lidí. Jde o vážné vrozené postižení tepen a žil, které může končit i smrtí. Přiznám se, že jako otce samoživitele mě slova lékařů dost vyděsila. 

Šlo to rychle. Neurochirurgové mi otevřeli lebku, odsáli krváceni a odstranili příčinu problému. Když jsem se po šestihodinové operaci probudil, byl jsem ochrnutý na polovinu těla. Nedokázal jsem pohnout levou rukou a nohou. V břiše jsem měl tři měsíce zašitý kus lebky. Kdyby mě nepřešel humor, řekl bych si, že je to fakt na levačku.

 
Začal s rehabilitací, díky níž se mi podařilo částečné rozhýbat ruku. S nohou je to ale horší. Neovládám špičku a mám nestabilní koleno. Díky Vašim příspěvkům jsem si mohl pořídit neurostimulátor NESS L300. Přístroj pomáhá redukovat svalstvo dolní končetiny, zachovat nebo zlepšit rozsah pohybu, zabránit svalovému úbytku. Podporuje také přirozenější stereotyp chůze.  Rád bych si stávající přístroje rozšířil o nadkolenní manžetu, která pomáhá udržet stabilitu v koleni. 

Jde o mou levou nohu a můj současný život. Je to má šance vrátit se zpět do normálního života. Chodit zase do práce a starat se o svého syna, kterého mám v péči. 

Všem, kteří se mi rozhodnou pomoci, předem děkuji. Bez vás bych to totiž nezvládl!
Roman

Fotogalerie

Jdu na to