ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Neurorehabilitace pro Míšu

Míša se na svět dostával těžce a dlouho. Hned po narození utrpěl silné krvácení do mozku a v důsledku dětské mozkové obrny ochrnul na levou polovinu těla. Už v inkubátoru začal rehabilitovat a přestat nemůže ani teď.

misa-2.jpgJeho rodiče boj o to, aby jednou chodil úplně sám, nevzdávají. Denně s ním cvičí Vojtovou metodou. A Míša dělá velké pokroky, za které získal v lázních dokonce diplom!

misa-4-(1).jpg

"Vloni v říjnu jsme byli poprvé na čtyřtýdenním neurorehabilitačním programu v Klimkovicích. Už po pár dnech v lázních byly vidět pokroky. I proto dostal na konci pobytu doporučení od všech fyzioterapeutů, aby pobyt za půl roku zase zopakoval,“ líčí Míšova maminka. V březnu odjela s chlapečkem na další pobyt a hned to bylo zase znát. Míša ušel pár krůčků s oporou a dokonce i bez opory!


misa-1.jpg


„Aby jednou chodil úplně sám, k tomu vede ještě dlouhá cesta plná dřiny. A i když nikdy nebude chodit jako jeho vrstevníci, nevzdáváme se! Doma pravidelně protahujeme, trénujeme jemnou motoriku levé ruky, kterou používá spíš jen jako oporu. Trénujeme také chůzi a na balanční podložce zlepšujeme stabilitu,“ vypočítává maminka, co všechno musí rodina zvládnout. A hlavně malý Míša, který se teď moc těší na další pobyt v lázních.
„Vám všem, kteří jste se rozhodli jakkoliv pomoci, moc děkujeme. Vybraná částka bude použita na další neurorehabilitační program, na koupi motomedu a na speciální obuv.“
 
Jdu na to