ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Neurorehabilitace pro Toníka

Dobrý den,

chtěli bychom Vás touto cestou poprosit o finanční pomoc pro našeho 8 letého syna Toníka, kterou bychom rádi použili na terapii Kosmík na Neurorehabilitační klinice Axon v Praze.
 
Toník se narodil o 7 týdnů dříve pro předčasný odtok plodové vody, vážil jen 2020g. Druhý den po narození se u něj začaly projevovat komplikace, kdy musel být operován pro perforaci žaludku. Následně po ní nastaly u Toníka problémy s dýcháním, díky kterým u něj pravděpodobně došlo k nedokysličení mozku. Absolvovali jsme řadu vyšetření (ultrazvuk, MR, EEG, genetika, metabolické poruchy, oční, ušní, atd.). Z těchto vyšetření si Toník odnesl několik diagnóz - DMO spastická kvadruparéza, epilepsie, genetická abnormalita, prodloužené latentní vlny na pravém uchu, oboustranná susp.atrofie optických nervů, psychomotorická retardace, mikrocefalie, subluxace kyčelních kloubů.
 
V současné době je na tom syn tak, že se jen plazí, válí sudy a zvedne se do vysokého kleku. Bohužel neleze, nechodí ani nemluví. Již třetím rokem navštěvuje speciální školu, kde se mu moc líbí, je totiž velmi společenský a má rád děti. Dále docházíme na rehabilitaci Vojtovou metodou, Bobath rehabilitaci a hiporehabilitaci.
 
Minulý rok jsme poprvé vyzkoušeli intenzivní neurorehabilitaci metodou Therasuit (tzv. cvičení v kosmickém oblečku), která Toníka posunula zase o krůček dál. Hodně se zpevnil, jeho sed ve vysokém kleku je o dost jistější, zvládne si v něm i hrát. Toto cvičení se doporučuje opakovat 2-3 ročně, ale bohužel zdravotní pojišťovny tuto nákladnou rehabilitaci nehradí. Jedná se o každodenní 4h rehabilitaci v délce 3 týdnů, kdy se synovi věnuje fyzioterapeut individálně.
 
Momentálně je syn po ortopedické operaci obou kyčlí, kdy musel být 2 měsíce upoután v sádrách a dlahách na lůžku. Poté je nutná následná intenzivní rehabilitace. Rádi bychom tedy tento a příští rok zmíněnou rehabilitaci znovu absolvovali. Jedna 3 týdenní rehabilitace stojí 46 tisíc Kč. Celkem se tedy jedná o částku 92 tisíc Kč, která je velmi vysoká v našem rodinném rozpočtu, kdy platíme synovi různé další terapie a pomůcky, které pojišťovna nehradí a současně se staráme i o Toníkova zdravého bratra. Věříme, že toto cvičení bude pro Toníka opět prospěšné a posune ho opět o krok dál.
 
Moc děkujeme za Vaši pomoc,
rodiče Toníka

 

Fotogalerie

Jdu na to