ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Nová ruka pro Filipa

Filip-(2).jpgDěkujeme studentům, rodičům a  zaměstnancům Gymnázia mezinárodních a a veřejných vztahů z Prahy za podporu Filipa ve výši 58 tisíc kroun. 

Když přišel Filip na svět, byla celá rodina nadšena z prvorozeného syna a vnuka. Krásný zdravý chlapeček neustále se dožadující pozornosti hlasitým křikem. Filip se narodil s jednou rukou.

Okamžitě jeho rodiče hledali podrobné informace o možnostech, které současná medicína nabízí. Překvapilo je, že i když existují moderní protézy, není jejich úhrada zdravotní pojišťovnou běžná. 
 
Dostupné informace z různých výzkumů naznačují, že čím dříve se dítě naučí takovou „chytrou“ protézu používat, tím větší je šance na zcela plnohodnotné zapojení do běžného života. Svou první, avšak nepohyblivou protézu, dostal Filip v jednom roce. Bez problémů si na ni zvykl a okamžitě všechna přesvědčil, že má smysl se tímto směrem vydat. 
„Za vaše příspěvky moc děkujeme,“ vzkazuje Filip a jeho maminka Lída.
Dnes je Filipovi devět let, chodí do třetí třídy. Mezi spolužáky i učiteli je velmi oblíbený pro svou přátelskou povahu. Rád sportuje, pravidelně hraje fotbal, plave a v zimě rád lyžuje nebo bruslí.

Jeho rodiče se mu s maximální důsledností snažíme vytvářet takové podmínky, aby byl v budoucnu zcela samostatný.  Proto mu chtějí umožnit využívání té nejmodernější dostupné techniky – bionické protézy. 
Jdu na to