ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Nová ruka pro Jakuba

jakub2.jpgJmenuji se Jakub, je mi 22 let, narodil jsem se s chybějící částí horní končetiny, konkrétně bez zápěstí, dlaně a prstů na pravé ruce. Mám to štěstí, že mám skvělé rodiče, kteří od malička k mému handicapu přistupovali se zdravým úsudkem, v ničem mě neomezovali, ale ani mi neulevovali a naopak mě vedli jak ke škole, tak i ke sportu. Díky nim jsem se naučil mnoho věcí, například i jezdit na kole.

Prakticky denně se setkávám se situacemi, kdy mi jedna ruka chybí. Ve většině případů jde o naprosto běžné věci, které jsou však pro člověka s jednou horní končetinou velice obtížné (nošení předmětů, hygiena, příprava jídla, sport). Když jsem začal hrát florbal, byl jsem většinou pouze v bráně, protože pro držení hokejky a pořádnou ránu potřebujete obě ruce a já tu druhou neměl. Od sedmé třídy trénuji také judo, ale i tady je důležitý dobrý úchop, který by mi sice "chytrá" robotická ruka nenahradila, ale mohla by mi pomoci v kondiční a svalové přípravě.
Moje motto je: "Když ti něco nejde, tak se snaž o to víc a zvládneš to."
Bohužel celkové přetěžování levé poloviny těla, kterému jsem se kvůli chybějící končetině nemohl vyhnout, vede ke vzniku zdravotních komplikací. Před dvěma lety se mi projevily změny na páteři,měl jsem vyhřezlé dvě ploténky. Rozhodl jsem se tedy problém chybějící končetiny řešit, abych předešel vzniku dalších zdravotních problémů a také proto,  abych konečně mohl poznat jaké to je používat obě ruce téměř jako zdravý jedinec.   

Studuji na Univerzitě Karlově na fakultě tělovýchovy obor Aplikovaná tělesná výchova a sportu osob se specifickými potřebami. Rád bych se věnoval práci s hendikepovanými. K zvládání této práce budu potřebovat obě ruce. 

Moc děkuji, Jakub
 
V předvánoční sbírce iDnes a Konta Bariéry se podařila skvělá věc - dárci poslali tolik peněz, že se podařilo zafinancovat  protézu dolní končetiny pro Petra a ještě zbylo téměř 290 tis. na část chytré ruky pro vysokoškolského studenta Jakuba.

Krásnou akci pak vymysely vzpěračky, které nafotily fotografie s klaunskými nosy v rámci focení Kalendáře na rok 2018. Prodejem fotografií přispěly Jakubovi částkou 41400 Kč! Moc děkujeme.
Jdu na to