ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Nová ruka pro Jirku

Děkujeme velkým i malým dácům za pomoc Jirkovi - zaměstnanecká sbírka Finanční správy vynesla pro Jirku neskutečných 300 tisíc korun, advokátní kanceláři ŽIŽLAVSKÝ, věnovala 100 tisíc korun, zaměstnanci Policie Středočeského kraje mezi sebou vybrali na pomoc Jirkovi více než 72 tisíc korun, zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra  pomohla částkou 50 tisíc korun a HOP Aréna přispěla 5 tisíc. ČSOB Banka pak částkou 147 tisíc korun a  ŠKODA AUTO darovala 20 tisíc korun. Všem moc děkujeme!

Jmenuji se Jirka,  je mi 28 let a před rokem jsem přišel o pravou ruku v zápěstí. 

Už během prvního ročníku studia na vysoké škole v roce 2010 jsem začal mít s pravou rukou problémy – objevil se v ní zničehonic nezhoubný nádor. I když ho lékaři byli schopni dočasně odstranit, ještě několikrát se v následujících letech na stejné místo vrátil. Trápilo mě to a musel jsem kvůli tomu studium ukončit. Po několika operacích a rekonstrukcích ruky jsem doufal, že si oddechnu, ale když jsem si v bazénu před dvěma lety zlomil levou paži, současně s tím se nádor vrátil, tentokrát ale jako zhoubný. To už nebylo zbytí a pravačka musela pryč. 

Jsem obyčejný kluk, který má rád svoji rodinu, kamarády a svoji práci, kluk, který se zkrátka i po tom všem, co zažil, rád zasměje a snaží se vždycky pomoct těm, co to potřebují. Momentálně používám kosmetickou protézu, která ale neplní žádnou funkci. Přál bych si být s pomocí bionické protézy opět soběstačný, jako dřív, a uchopit svůj život zase pevně do obou rukou.


Fotogalerie

Jdu na to