ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Nové auto pro Aleše

Alešovi je 30 let a od Vánoc 2019 je ochrnutý na všechny 4 končetiny. Nohy vůbec necítí, dokáže sice hýbat pažemi, ale prsty ovládat nemůže. Dřív byl úplně normální kluk, chodil do práce, chodil cvičit a byl čerstvě zamilovaný do své přítelkyně. Jeho největší vášní byla jízda na motorce, která mu přesně na Štědrý den obrátila život naruby. 

 
Aleš si vyjel na dopolední vyjížďku s kamarádem. Z motorky ale spadl celou vahou na krční páteř. Okamžitě věděl, že je něco opravdu špatně. Nemohl se vůbec hýbat. Utrpěl totiž tříštivou zlomeninu krčního obratle, která téměř přetnula jeho míchu.

Aleš se nevzdal

To, že už nejspíš nikdy nebude chodit, si Aleš nechtěl připustit. V nemocnici strávil tři a půl měsíce a následně ještě 5 měsíců v Rehabilitačním ústavu Kladruby. Od září je  v domácí léčbě a stará se o něj jeho maminka a přítelkyně, která je stále po jeho boku.
Doufal jsem, že se stane zázrak a po všech rehabilitacích a procedurách se postavím na nohy. Marně.

123965258_375638050530834_8535184931286073877_n.jpg
Aleš nám svůj příběh posílal s obavou, že ho někteří lidé odsoudí, že si za svůj úraz může sám. V nemocnici hodně přemýšlel o svém životě, o tom, co by bylo, kdyby na motorku tehdy o Vánocích nesedal. Ale bojuje pořád dál.

Každý den na sobě tvrdě pracuje a snaží se být samostatný. Chtěl by dostat šanci žít normální život, jak jenom to bude možné. Potřebuje k tomu ale vybavení, které je velmi nákladné.

 V tuhle chvíli by Alešovi nejvíce pomohlo nové auto, které by bylo uzpůsobeno jeho potřebám.

Většinu času teď tráví doma, i když by rád jel na výlet nebo navštívil své přátele. Za jakýkoli dar vám bude Aleš velmi vděčný.


Fotogalerie

Jdu na to