ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Nové auto pro Kateřinu

Katce je 36 let, přišla na svět společně se svým dvojčetem za dramatických okolností. Narodila se předčasně a při porodu byla přidušená. Podobné komplikace později zažila jako desetiměsíční miminko při těžkém zápalu plic. Do dnešního dne často trpí na záněty průdušek a občasné zápaly plic. Po narození jí byla diagnostikována dětská mozková obrna a kvadruparéza. Od té doby je upoutaná na vozík a bojuje s mnohými dalšími komplikacemi. Pro rodinu to ale nebylo všechno. Katčina maminka záhy po jejím narození ovdověla a od té doby byla na obě děti sama.

Ještě v dětském věku prodělala Katka řadu operací levé kyčle. Čím byla starší, tím více operací musela kvůli zhoršování svého stavu a bolestem podstoupit. Na čas byla dokonce upoutána i na lůžko. Katka má ochrunuté částečně ochrnuté i obě ruce a mluvidla. V sedě neudrží bez opory rovnováhu. V místnosti se Katka pohybuje na mechanickém invalidním vozíku, který ale nezvládá sama řídit, pouze potočit. Venku použivá elektrický vozík, který zvládá řídit pravou rukou. Při většině běžných úkonů potřebuje Katka pomoc dalších osob. Nedovede se sama posadit, obléknout, najíst se, nebo si vyčistit zuby.

Katka je odkázaná na pomoc svého okolí. V péči o ní se střídají čtyři asistentky, společně s její matkou. Část týdne Katka také tráví v denním stacionáři v České Třebové a také dojíždí pravidelně na rehabilitace. Pokud je nemocná, nemůže stacionář navštěvovat a musí zůstávat ve svém bytě společně s pečovatelkou, nebo matkou. Koronavirová krize celou situaci ještě ztěžuje, některé asitentky mají z onemocnění strach a stacionář je také v omezeném provozu. Její péče je nejen fyzicky, ale i finančně velmi náročná.

Jelikož do stacionáře musí Katka dojíždět, velmi by jí pomohlo nové auto speciálně uzpůsobené k jejímu převozu. Část financí rodina získala díky státnímu příspěvku, tento příspěvek ale nepokryje veškeré náklady. Proto budou Katka i její maminka velmi rády za jakýkoli finanční dar. 

Katka s maminkou se těší, až se svezou v novém autě. Díky Vám už na něj mají. Děkujeme!
 


Fotogalerie

Jdu na to