ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Automobil pro Danielu

daniela-(1).jpgDaniela se narodila těžce postižená. Její základní diagnóza je DMO a těžká mentální retardace. Ve dvaceti šesti letech je mentálně na úrovni dítěte předškolního věku. Je plně odkázaná na pomoc matky a svých sourozenců. 

Pro člověka s těžkým postižením jako je Daniela je velmi obtížné dopravovat se kamkoliv veřejnou dopravou. Rodina využívala automobil, na který v roce 2008 darovalo příspěvek i Konto Bariéry. 
 
Cizím zaviněním se stalo, že rodina o tento dopravní prostředek přišla během autonehody. Nikomu se naštěstí nic nestalo, nicméně auto je zcela nepojízdné, což rodině se třemi dětmi velmi komplikuje život. Rodina nutně potřebuje nový automobil.

Matka je sama se třemi dětmi, otec dětí se na výchově nijak nepodílí, finančně nepomáhá, je nyní ve výkonu trestu a byl zbaven rodičovských práv, výživné neplatí. Bratr Daniely studuje vyšší odbornou školu zdravotní, sestra navštěvuje základní školu. Všechny děti jsou tedy finančně závislé na matce, tedy na dávkách státní sociální podpory a na důchodu Daniely.

Fotogalerie

Jdu na to