ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Nový automobil pro Leonku

leonka3-(1).jpgLeonka se narodila ve 23. týdnu těhotenství, její porodní váha byla pouze 550 g. Je extrémně nedonošená.

Bojovala o život a svůj boj o přežití vyhrála. S jejím předčasným narozením ale souviselo mnoho komplikací, nejzávažnější  bylo krvácení do levé části mozku. Krvácení zanechalo na mozku jizvy, a tím i způsobilo motorické problémy. Prognózy lékařů zněly – mentálně postižený ležák s těžkou formou dětské mozkové obrny. Babička Marcela, která má Leonku ve své péči, se s takovou situací nehodlala smířit a začala s Leonkou cvičit Vojtovu metodu 4x denně a  dojíždět na rehabilitace. Zařídila jí lázně, které vždy znamenaly pokrok. Pro jiné možná maličký, pro Leonku a Marcelu ale obrovský. Ve 2,5 letech Lea začala lézt. Cvičení pomocí Vojtovy metody má vliv i na mozek, na mentalitu dítěte. Zlepšuje se i její mentální stránka, kdy Leonka začala pěkně mluvit, říkat básničky, zpívat písničky. 

Leonka ve svých čtyřech letech pouze leze po čtyřech a díky  intenzivnímu cvičení, dokonce pomalu začíná chodit s berličkami. Poctivé cvičení a standardní lázně už ale nestačí.Leonka začala cvičit tzv. Thera Suit. Jedná se o každodenní rehabilitaci v kosmickém oblečku po dobu čtyř týdnů, která se opakuje 4x v roce. S lázněmi sečteno je to šest měsíců cvičení v roce. Po zbytek roku vozí babička Leonku do školky. Pro Leonku zatím používá speciální kočárek, brzy bude potřeba pořídit vozík.
 
Z výše uvedených důvodů potřebují větší a hlavně spolehlivé auto, které ulehčí přepravu Leonky na rehabilitace a do školky. Babička pracuje jako účetní v lesnické firmě. Celý plat a příspěvky na Leonku padnou na základní měsíční náklady. Žijí v pronajatém bytě 3+1 společně 18ti letým synem paní Marcely, který ještě studuje. 

Za vaši pomoc děkuje

babička Marcela


Fotogalerie

Jdu na to