ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Nový automobil pro Petru

petra2.jpgMilí dárci,
moje dcera Petra (27) se narodila zdravá, bohužel třetí den po porodu dostala sepsi (otravu krve), vlivem léků má hydrocephalus (hromadění mozkomíšního moku), dětskou mozkovou obrnu (DMO) a vážné poškození zraku. Většinu dětství jsem s ní strávila na rehabilitačních pobytech v léčebnách a lázních. Její otec nás opustil, když jí bylo 10 let.

Přesto, že je již dospělá, je mentálně na úrovni dítěte předškolního věku. Je velmi pozitivní a usměvavý člověk. Neurolog nám v jejích třech letech řekl, že bude nemluvící ležák. Nesmířila jsem se s tím. Již od narození jsme cvičily čtyři hodiny denně a následně dělaly všechny fyzické aktivity, což miluje a proto Petra dělá i ve svém věku malé pokroky. Má ráda nové zážitky, mluví v jednoduchých větách, chodí na chodítku, sama již plave, jezdí na specielní tříkolce, chodí na elektrickém běžícím páse s ortézami... Když ji nyní vidí neurolog, který nám před lety bral veškerou naději a od kterého jsme po třech letech odešly, nevěří vlastním očím. Vše jsme dokázaly vlastní pílí a společným úsilím. Nikdy jsme se  nevzdaly a neztratily víru! 
 
Dnes Petra jezdí sama na elektrickém vozíku a cítí se samostatně. Proto potřebujeme velké auto, do kterého tento vozík dáme, aby mohla žít plnohodnotný život. Kromě dcery se starám o svoji maminku, která má Alzheimerovu chorobu těžkého stupně. Obě vozím k lékařům, na rehabilitaci a do odlehčovací služby. Věřím, že se mi podaří dobře prodat auto staré, od Úřadu práce jsem dostala příspěvek na auto ve výši 200 tisíc korun, ale ráda bych si ale poprvé v životě koupila auto nové, které by mi vydrželo v pořádku delší dobu, proto vás žádám o pomoc.

Celý život jsem se snažila, ač samoživitelka, přivydělat si nějaké peníze a hradila vše sama bez jiné pomoci. Budu vděčná za jakýkoliv příspěvek.

Děkuji, Marcela


Fotogalerie

Jdu na to