ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Nový vozík pro Ondřeje

Ondrovi je dvacet čtyři let, před před pěti lety si nešťastnou náhodou přivodil úraz páteře po skoku do vody. Měl poúrazovou tetraplegii, neurologickou míšní lézy a zlomil si dva obratle. Zůstal na vozíčku. Protože chce být mladý muž co nejsoběstačnější, jezdí na mechanickém vozíku. Ten mu, jak sám říká, pomáhá k tomu, aby se mohl dopravit za svými blízkými, a ještě si u toho procvičit paže. 

thumbnail_image1.jpg 
Ondřej žije po rozvodu rodičů s otcem v Novohradských horách. Do budoucna se plánuje přestěhovat do bytu v Českých Budějovicích. Studoval Střední průmyslovou školu a díky individuálnímu plánu ji byl schopen dokončit. Po rehabilitacích v RÚ Kladruby svá studia úspěšně završil maturitní zkouškou. Před úrazem měl Ondřej sen získat i vysokoškolské vzdělání. Aktuálně studuje inženýrský obor na Jihočeské univerzitě. Po ukončení školy by se rád zabýval konstrukcí a úpravou motorových vozů pro handicapované.

Ondřej byl vždy sportovní typ, ani po svém úraze se nehodlal vzdát pohybu a našel si kvadruragby - ragby pro vozíčkáře. 

Teď  by Ondrovi pomohl nový mechanický vozík, ten starý už má svá nejlepší léta za sebou. Protože je pořízení vozíku pro mladého muže nákladné, obrátil se na nás s prosbou o finanční příspěvek. Jakákoli částka pomůže.

 

Fotogalerie

Jdu na to