ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Ortézky a rehabilitace pro Eli

Sbírka byla úspěšně ukončena.
Děkujeme všem 256 dárcům a také společnosti T-mobile Czech republic, která díky své vánoční akci podpořila Eli částkou 158 tisíc korun.

setkani-s-darcem-T-mobile-a-Eli-2.jpg
Elinky rodiče nám napsali:

Milí přátelé,
 jsme rodina se třemi dětmi, žijeme v Praze v bezbariérovém bytě městské části. Manžel je zaměstnán a já jsem na rodičovské dovolené. Máme tři děti ve věku 3, 5 a 7 let. Nejstarší dceři před rokem byla diagnostikována zvýšená lomivost kostí, má za sebou řadu zlomenin.

Nejmladší dcerka Elinka se narodila velmi předčasně ve 23. týdnu těhotenství. Vážila pouhých 600 gramů a nikdo jí nedával šanci na přežití. Půl roku trvající boj o její život lékaři sice vyhráli, ale Elizabetka si z porodnice odnášela diagnózu syndromu krátkého střeva, onemocnění sítnice, plicní problémy a další. Před dvěma lety jí byla diagnostikována dětská mozková obrna - spastická triparéza (postižení tří končetin). V současné době se pohybuje po čtyřech a dokáže se postavit na palce u nohou. Nožičky se stále více deformují a zkracují se jí šlachy. Roste velmi pomalu. Téměř ve čtyřech letech váží pouze 12 kg.

Péče o všechny děti je velice fyzicky a finančně náročná. Vyžaduje pravidelnou rehabilitaci, hipoterapii, Vojtovu metodu a jiné. Všechny děti jsou na bezlepkové, bezmléčné, bezsojové dietě. Prostřední syn má problémy s cukrem.
Lékaři v Motole doporučují nejmladší dceři rakouské natahovací ortézy, které by měla 23 hod. na noháou a mohly by dopomoci k chůzi. Je možné, že by se i na několik let oddálila náročná operace, kterou teď ve svém stavu nemůže podstoupit.  Ortézy nehradí pojišťovna a jejich pořízení je v rozmezí 300 tisíc korun a výše Kč.

Jsme už velice fyzicky vyčerpáni a dělá nám velký problém chod rodiny kapacitně zvládat, ale přesto bychom dceři tuto možnost chodit nechtěli odepřít. Po pořízení ortéz je nutná pravidelná forma rehabilitace (neurorehabilitace, speciální masáže, hipoterapie aj.). Proto vás chceme poprosit o podporu.

Děkujeme, Elinky rodiče

Fotogalerie

Jdu na to