ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Osobní asistence pro Jeníka

Jeníkovi je třináct let. Žije s matkou a  dvěma mladšími bratry ( 9 a 5 let) ve východních Čechách. Od mala měl problémy s řečí, s porozuměním a sociálním chováním. V osmi letech mu byl diagnostikován atypický autismus, který se projevuje právě v sociální oblasti, a to vysokou úzkostností, negativismem, doslovným chápáním vyřčeného a tzv. černobílým vnímáním světa.

IMG_20200602_122059-(1).jpgV místě bydliště bohužel není speciální škola, kam by mohl docházet, proto všechny tři dětí vozí maminka každý den do 80 km vzdálené Základní logopedické školy v Hradci Králové.

Chlapec nesnáší jakékoli změny, bojí se všeho nového, takže péče o něj je poměrně náročná. Rodiče se rozešli a o děti se stará většinu času jen maminka.
Byla by proto velmi vděčná za pomoc v podobě osobní asistence pro Jeníka. Doufá, že by mu to pomohlo lépe navazovat sociální vztahy a prožívat i aktivity, které mu ona sama nabídnout nemůže. inzerat-AltEco-2021_210x280_new-orez-11.jpg
Podpořit  Jeníka se rozhodli také organizátoři ekonomického fóra Kostelec 2021, které se konalo 12. 5. 2021. Na osobní asistenci pro chlapce s poruchou austického spektra přispěli  10% z partnerských peněz i z každé vstupenky. Více najdete ZDE.
 


Jdu na to