ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Osobní asistence pro Pavla

Dobrý den,

jmenuji se Renata a starám se sama o dva handicapované syny, Pavla a Dominika. Starší Pavel má těžké kombinované postižení. Jeho diagnóza je DMO kvadrospastická forma s těžkou mentální retardací. Je to ležící, inkontinentní dítě, těžce komunikující s návaly vzteku.

Bez pomoci osobní asistenty bych péči o syna nemohla sama zvládat. Pavlík má už 23 let, váží 58 kg a měří 190 cm. V praxi to znamená, že každá manipulace s ním, ať již přebalování, přemisťování na vozík na krmící židličku, koupání, i jiná hygiena, je značně fyzicky náročná. Navíc u nás doma nemáme úplně bezbariérové podmínky, a tak pořád musíme bojovat s překážkami.
S péčí o syna mi pomáhá osobní asistentka Iveta, která k nám pomáhá  v pracovní dny na sedmi hodin rána do tří hodin odpoledne. Pomáhá mi syna vypravit do školy, kde sama vykonává práci pedagogického asistenta. Po škole následují pravidelné aktivity.

Pomoc osobního asistenta potřebuji ale i o víkendech. Osobní asistence je ale velmi drahá a z našeho rozpočtu, roční náklady jsou 73 200 korun. Bohužel jsem samoživitelka ji nemůžeme zaplati.

Budu Vám proto moc vděčná za jakoukoliv podporu. Vaší pomoci si nesmírně vážím.

Moc děkuji,
Pavlíkova maminka 

Fotogalerie

Jdu na to