ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Protéza pro Petra

Jsme rádi, že dnes můžeme poděkovat všem, kteří Petrovi přidali na novou nohu, která mu umožní lepší pohyb, běh a dokonce i lyžování.

O Péťovi vyšel krásný článek na iDnes, přečíst si ho můžete
zde.

Významnou částkou Péťu podpořila také firma BSH a paní Libuše, která k nám do nadace osobně přinesla 30 tisíc korun.  Děkujeme!.

Milí dárci,
náš syn Petr (14) se narodil s vrozenou vadou všech čtyř končetin. Jeho největším handicapem je jeho pravá noha, na které má pouze stehenní kost bez kolene a zbytku dolní končetiny. Nosí protézu s mechanickým kolenním kloubem, která mu umožňuje pouze chůzi. Od jednoho roku věku podstoupil řadu operací. První, pevnou protézu bez kolenního kloubu, začal nosit v deseti měsících, když se začal v postýlce stavět. Asi v pěti letech mu byla vyrobena protéza s mechanickým kolenním kloubem. Petr konečně mohl ohýbat nohu a měl přirozenější pohyb.
 
Dnes chodí na gymnázium, aktivně sportuje, závodně plave, má řadu medailí. Letos se účastnil Celostátní olympiády dětí a mládeže, kde získal tři stříbrné medaile. Rád by však dělal další sportovní aktivity – turistiku, běh, jízdu na kole, snowboarding, lyžování. Prostě jako jeho vrstevníci.
 
Minulý rok možnost vyzkoušet si bionickou protézu. Tato úžasná věc mu umožnila plnohodnotný pohyb, například chůzi po schodech nebo běhání. Bohužel musel vypůjčenou protézu po týdnu vrátit. Zkusili jsme o ni požádat zdravotní pojišťovnu, ale naše žádost byla zamítnuta.
 
Bionická protéza stojí 768 691 Kč. Naše finanční situace nám bohužel nedovoluje ji Péťovi koupit. Já pracuji jako kuchařka ve školní jídelně a otec Petra je ošetřovatel skotu. Jsme čtyřčlenná rodina. Bydlíme v malém městě a kromě základních věcí vynakládáme nemalé finanční prostředky na dopravu. Syn i dcera dojíždějí do školy, otec rodiny do zaměstnání. Kromě toho pětkrát týdně vozíme Petra na trénink.
 
Moc děkujeme všem za jakýkoli příspěvek na "chytrou nohu", která by Petrovi pomohla být nezávislejší, jistější a šťastnější.
 
Petrovi rodiče

 


Fotogalerie

Jdu na to