ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Rehabilitace pro Emičku

Emiččina maminka nám napsala:

"Emička (8) se narodila o dva a půl měsíců dříve za velice komplikovaných podmínek. Gynekolog zanedbal péči  a nezjistil fetofetální syndrom, závažnou anamnézu, která se objevuje u dvojčetného těhotenství. V 29.  týdnu těhotenství už menší děvčátko nemělo sílu a nedokázalo bojovat. V důsledku toho došlo k akutnímu císařskému řezu, kdy se narodila Emička. Během prvních chvil života u ní došlo k srdeční zástavě a k selhání funkce ledvin a byla absolutně odkázána na umělý přísun kyslíku do plic. Emička bojovala každou minutu a pomalu se uzdravovala. Stupeň nedonošenosti a nedostatek kyslíku pro mozek byly ovšem tak vysoké, že byla Emičce diagnostikována dětská mozková obrna.

Mentálně je Emička naštěstí v pořádku, velké problémy má ale s motorikou. Projevuje se to tak, že zatím nedokáže správně lézt, sama se posadit, postavit ani chodit. Na vozíku zvládne přesun na menší vzdálenosti.  Naším dalším cílem je nácvik samostatného nákroku a následné postavení. Pro další zlepšení je velice důležitá a nezbytná rehabilitace.  

Emička má dvě mladší sestřičky, Agátku (5 let) a Adélku (2 roky), s kterými má velmi krásný vztah a silné pouto. Společným hraním by mohly holčičky strávit celé dny.  Společně se svou asistentkou navštěvuje Emička základní školu. Díky své přátelské a veselé povaze má ve škole kamarády a kamarádky. Ve škole je Emička velice pilná, svědomitá a pečlivá, velice ji baví zejména výtvarná výchova a angličtina. Kromě toho je jejím velkým úkolem rehabilitace, již od narození cvičila několikrát denně Vojtovu metodu, během let k ní přibyla další fyzioterapie, ergoterapie a absolvovala řadu lázeňských pobytů. Bohužel tyto rehabilitace jsou velice nákladné a nejsou hrazené zdravotní pojišťovnou. Naše finanční situace je taková, že nedokážeme našetřit potřebnou částku z rodinného rozpočtu.

Byť se snažíme být pozitivní, má samozřejmě náš příběh i druhou stránku, která už tak veselá není. Pokud jde o nemoc v rodině, tak je to vždy tíživá situace, která je velice náročná. Coby maminka nemocné holčičky si velice vážím vaší pomoci a jsem si jistá, že bych to bez milující rodiny a pomoci hodných lidí velice těžko zvládala."
 

Fotogalerie

Jdu na to