ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Rehabilitace a ortéza pro Patrička S.

Patriček přišel na svět  císařským řezem a celé dlouhé dvě minuty ho lékaři museli oživovat. Když se v  sedmnácti měsících poprvé sám postavil, rodiče si všimli, že podivně zalamuje pravou nožičku a stojí buď na špičce, nebo na nártu. Po mnoha vyšetřeních se bohužel jejich obavy potvrdily. Malému chlapci byla diagnostikována pravostranná spastická dětská mozková obrna, která nejvíce zasáhla centrum motoriky a řeči.
Rodiče začali se synem okamžitě cvičit, docházeli s ním na rehabilitace,  jezdili na lázeňské léčebné pobyty…
I nepatrný pokrok byl pro ně vítězstvím.

,,Když poprvé v rehabilitačním centru přešel sám chodbu, byl to nepopsatelný okamžik štěstí," vzpomíná Patrikova maminka. Dnes jsou Patrikovi tři roky a už  může chodit sám, i když je jeho chůze velmi nejistá. Doposud ale nemluví, vývoj řeči se u něho zastavil a chlapec pouze nesrozumitelně žvatlá,  svému okolí nerozumí.  S následky mozkové obrny se bude muset potýkat celý život.

Maminka s tatínkem se ale nevzdávají, dál s ním pravidelně cvičí, rehabilitují, zkouší vše, co by jejich synovi prospělo. Nedávno jim lékaři doporučili ortotickou léčbu. Patrikovi se u pravé nožičky bortí klenba, hrozí, že by se na ni už nemusel postavit. Speciální ortéza by mu pomohla  udržet nohu ve správném úhlu, podpořila by její správný vývoj. Je však velmi drahá a pojišťovna ji nehradí.
Všechny rehabilitace, léčebné lázeňské pobyty i ortéza jsou pro mladou rodinu, která je závislá pouze na tatínkově příjmu, příliš finančně nákladné. Proto se obrátili na naši nadaci s žádostí o pomoc.
Za jakýkoliv finanční příspěvek budou Patrikovi rodiče velmi vděční.


Patricek02-(2).jpg


Fotogalerie

Jdu na to