ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Sluchadla pro Anitku

Anitka je holčička s roztomilým úsměvem, na první pohled úplně zdravé děvče, které miluje pohyb, sport a zvířátka. Ráda navštěvuje školku, kde má spoustu kamarádů. Mezi její nejoblíbenější hračky patří panenky a kočárky. V září by měla nastoupit do školy, jenže nenastoupí. Omezuje ji středně těžká vada sluchu, kvůli které i hůře mluví, a tak rodiče požádali o odklad. Aby Anitka mohla vyrůstat jako její vrstevníci, potřebuje kvalitní nová sluchadla.

anitka-(1).jpg

Středně těžkou vadu sluchu zjistili lékaři Anitce ještě v porodnici při kontrolním screeningu. Následně ji potvrdily i další testy na ORL a speciální vyšetření sluchu v narkóze. S řešením nikdo neváhal. Anitce se ihned objednala první sluchadla. Uplynulo ale pět let a sluchadla jsou zastaralá, jedno se porouchalo úplně. A jen s jedním funkčním sluchadlem se Anitka špatně orientuje, hůře slyší a na větší vzdálenost téměř neslyší.

DSC_0207-(1).JPG„Na začátku nám největší oporou bylo Centrum pro dětský sluch Tamtam, o. p. s., kteří za námi dojížděli domů, vozili nám na půjčení různé pomůcky - hračky, zvukové nástroje, rozvojové hry a pomůcky pro trénink řeči i celkový rozvoj. Pomohli nám vyrovnat se s dceřiným handicapem. Díky nim jsme se také zúčastnili celá rodina dvou pobytů, kde jsme poznali rodiny s podobným postižením. Na pobytech jsme získali nové kamarády a zároveň nové zkušenosti. Oba pobyty nám uhradil manželův zaměstnavatel,“ popisuje Anitky maminka.

Teď  ale před rodinou stojí další výzva - pořízení nových  sluchadel, aby Anitka mohla bez problémů nastoupit do školy a učit se jako její kamarádi. Pořízení kvalitních sluchadel ale pro rodinu znamená velký výdaj, který si nemůže dovolit. Dívčina maminka se proto obrátila s prosbou o pomoc na Konto Bariéry. „Chtěli bychom Vás, skvělé lidičky, požádat o jakýkoliv příspěvek na doplacení sluchadel“, prosí Anitky maminka a předem děkuje.
Děkujeme, že s námi Anitce pomůžete!


Fotogalerie

Jdu na to