ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Sluchadla pro Zdeňka

Zdeněk má od mala těžkou oboustrannou poruchu sluchu.  Sluchadla, která teď používá, mu však dosluhují, stále častěji musejí do opravy, dokonce se na ně už nevyrábějí náhradní díly… Moc by potřeboval nová.

zdenek2.pngZdeněk vychovává s přítelkyní ročního syna.

Blesková sbírka pro Zdeňka
Stačil jediný den a Zdeněk má vysbíráno na nová sluchadla! „Jsme všichni velmi překvapeni a nadšeni, vůbec jsme nečekali, že se to tak rychle podaří. Děkujeme," raduje se Zdeňkova maminka.  Případný přebytek sbírky pomůže dalším klientům Konta Bariéry se sluchovým postižením. Děkujeme, že s námi pomáháte!


Minulý rok přinesl pětadvacetiletému Zdeňkovi mnoho změn. Po delší době si našel práci a od května pracuje jako elektrikář. Ač se jím nevyučil, v práci jsou s ním velmi spokojeni. Klub, ve kterém hraje od dětství florbal, mu zase nabídl, aby trénoval mladší žáky. To se přece také neodmítá. V rušném pracovním prostředí i v hlučné sportovní hale jsou kvalitní sluchadla nepostradatelná.
„Začněte se učit znakovou řeč. Váš syn nebude nikdy slyšet,“ slyšeli Zdeňkovi rodiče od lékařky, když mu byly dva roky. Mýlila se.
Díky péči a důslednosti maminky, která, jak sama říká, musela občas syna „uplácet“ lentilkami, dnes Zdeněk žije plnohodnotný život. Má dobrou práci, sportuje, velkou radost mu dělá i jeho syn, kterého vychovává společně s přítelkyní.

zdenek1-(1).png„Občas to byl boj, syn plakal, ale já jsem se nedala. Dodnes nás paní doktorka dává za vzor všem svým pacientům a jejich rodičům. A my jsme na Zdeňka moc pyšní.“ A je opravdu na co být pyšný.  Navzdory handicapu chodil do běžných škol, dokonce do jazykové třídy, dostal se na osmileté gymnázium, začal studovat obor Speciální pedagogika na Univerzitě Karlově….  Studium sice nedokončil, ale vysokoškolské vzděláni nechce vzdát a hledá si obor, který by mu více vyhovoval.

Za sluchadla, která jako malý schovával pod dlouhými vlasy, se dnes nestydí, stala se nedílnou součástí jeho života. Jenže technika, kterou roky používá, už dosluhuje, častěji chodí do servisu a když mu naposledy řekli, že na tento typ se už nevyrábějí náhradní díly, polekal se.  Kdyby se mu teď porouchala, nemohl by pracovat, učit syna mluvit ani předávat své florbalové zkušenosti svým svěřencům. Poradil se se svým foniatrem a ten mu doporučil nový typ digitálních sluchadel  Widex, které měl možnost si i vyzkoušet. 
„To, jak jsem najednou rozeznával zvuky v rušném prostředí bylo neuvěřitelné,“ nadchl se hned Zdeněk.
Jenže jejich pořizovací cena je příliš vysoká a pojišťovna uhradí jen zlomek. Zdeněk je však nutně potřebuje. Aby mohl pomáhat své neslyšící přítelkyni s péčí o malého syna, aby mohl pracovat, sportovat a třeba začít opět studovat na vysoké škole. 

Za jakýkoliv příspěvek bude celá rodina vděčná.
Děkujeme, že pomáháte s Kontem Bariéry.


Fotogalerie

Jdu na to