ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Trojkolka a rehabilitace pro Filípka

Díky štědrému dárci se podařilo vybrat finanční prostředky na pořízení nového vozíku pro Filípka. Nový vozík mu pomůže vyrovnat se ostatním a tak sdílet zážitky se svými kamarády.  Filípek bude moci se svými spolužáky do školy a účastnit se různých akcí, jako jsou výlety, exkurse. 

Filípkovo postižení je velmi vážné a nový vozík je pouze jedna s věcí, kterou potřebuje pro rozvoj osobnosti a plnohodnotného zapojení do života. Proto se jeho rodiče rozhodli sbírku u Konta Bariéry prodloužit. Rádi by Filípkovi pořídili elektrickou trojkolku a rehabilitace, které by Filípkovi pomohly s rozvojem motorických schopností. 


Filípkům příběh


Filípek navštěvuje 3. třídu ZŠ Oskara Nedbala. Do školy chodí rád, dobře se učí a má ve třídě fajn kamarády a prima paní učitelku. Všichni mu moc pomáhají. I přes jeho velmi vážné onemocnění, které mu často způsobuje bolesti a různá omezení, je Filda veselé povahy a dokáže se ze života radovat.

Filípek má Mukopolysacharidosu IV typu, což je vzácné střádavé metabolické onemocnění charakteristické poruchou funkce enzymů. Způsobuje také vážné poruchy funkce kloubů, patří k nejzávažnějším onemocněním dnešní doby. Bylo mu diagnostikováno v 5ti letech. Do té doby byl Filípek normální kluk, který jen o trochu víc zakopával a rychleji se unavil. Pak nastaly větší problémy s chůzí a velké bolesti. O rok později byl již po několika operacích kyčlí a do první třídy nastupoval se zpožděním. Třída ho však velice mile přijala a Filda bez problémů zapadl do kolektivu.

Jeho onemocnění je vrozené, progresivní a postihuje mimo jiného hlavně pohybový aparát.  Jeho léčba je tak nákladná, že nám ji pojišťovna i přes veškeré úsilí odmítla hradit. Filda se tedy neléčí a jeho zdravotní stav se pomalu zhoršuje. Filípek potřebuje intenzivně rehabilitovat, aby se nemoc zpomalila a zároveň se rozvíjely jeho motorické schopnosti. Zároveň se velmi rád "chodí ven" se svými kamarády a rodinou. Proto bychom mu rádi pořídili elektrickou trojkolku. Rehabilitace a trojkolka budou stát  80 000 korun.

Díky tomu, že je potřeba i jiné speciální pomůcky a doplňky stravy financovat z vlastního rozpočtu, tak rehabilitace a trojkolku z rodinného rozpočtu už nezvládneme uhradit. Škola uspořádá charitativní sběr papíru a jeho výtěžek bude poskytnut na jejich pořízení. 

Předem děkuji,
Filipova maminka
 

 

Fotogalerie

Jdu na to