ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Vozík a rehabilitace pro Domču

Sbírka byla úspěšně ukončena.
Děkujeme všem dárcům.

Dominikova maminka nám napsala:

Dobrý den, ráda bych vám krátce představila Dominikův příběh. Domča se narodil předčasně a s vývojovými vadami plic. Hned po narození strávil první půl rok v rukou lékařů v nemocnici, trpěl častými apnoickými pauzami nezjištěné příčiny, nepřibíral na váze, ale díky své obdivuhodné chuti do života si své místo na zemi vybojoval. Odchodem z nemocnice bohužel nic neskončílo, ba naopak. Dominik trpí  postižením plic a další nemoci bohužel přicházely postupně. Dominikovi byla zjištěna středně těžká nedoslýchavost,  epilepsie, astigmatismus (neostré až dvojité vidění), šedý zákal a vykloubení kyčelního kloubu, která mu teď způsobuje největší problémy a velkou bolest, kterou aktivně řešíme s lékaři. Čeká nás operace, ale předtím je třeba Domču zbavit velkého svalového napětí.

Tento stav prozatím nejvíc ztěžuje naše životy, Domča ztratil své těžiště, svou jistotu v pohybu, takže často padá, bojí se, pokud nemá možnost opory, nebo když je v prostoru sám. Potřebuje mnohem víc pomoci a v podstatě absolutní asistenci v přemísťování. S Domčou jsem 11 let sama a začínám cítit, že už se bez pomocných zdravotních pomůcek neobejdu. 

Celodenní péče si začíná vybírat svou daň a jsou dny, kdy už téměř nemůžu. Proto bych ráda Domčovi pořídila elektrický invalidní vozík , je lehký, skladný  a za přijatelnou cenou. Bohužel ale i taková cena je pro můj rozpočet velmi vysoká, proto Vás chci požádat o pomoc. Podobný vozík jsme měli možnost si vyzkoušet a i před Domčovu středně těžkou mentální retardaci ho jízda na elektrickém vozíku náramně bavila. Věřím, že v bezpečném prostředí bude schopen vozík řídit sám a moc se na tu radost ze samostatnosti těším.

S velikou vděčností Nikola 

Fotogalerie

Jdu na to