ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Vozík pro Jindru

Jindra-1-(1).jpgJmenuji se Jindřich a je mi 42 let. Patřím k lidem, kteří onemocněli roztroušenou sklerózou. S nemocí bojuji již od svých 17 let, kdy jsem začal mít první příznaky onemocnění (problémy se zrakem atd.). I přesto,  jsem dokončil školu, oženil se a chodil do zaměstnání. Pracoval jsem jako strojník v Kolíně. Práce mě velice bavila, ale v roce 2010 se můj stav zhoršil a byl mi přiznám 3. stupeň invalidního důchodu. Mám průkat ZTP/P.

Jsem otec dvou dětí,  Jindrovi je 12 a Amálce 9 let. Rozhodl jsem se, že pokud to půjde, budu žít „normální“ život. Pravidelně absolvuji terapie, přesto se můj stav pomalu zhoršuje. Nyní ujdu jen pár metrů, záleží na počasí  a zda jsem před kapačkou, či po ní. Snažím se i tak být platným článkem rodiny a pomáhat manželce a dětem. Jde to obtížně, ale snažím se nejen já, ale i všichni kolem mě. 

Co mě trápí je to, že nemůžu s rodinou vyrazit na výlet, třeba do ZOO. Děti jsou ještě malé, ale čas běží a já o tyto chvíle s nimi přicházím. V tomto by mi velice pomohl elektrický vozík. Vybral jsem vozík, který je poměrně lehký a lehce se skládá - takže ho snadno dáme do kufru auta, bez demontáže. Naložit vozík zvládne i sama manželka. Vozík použiji i v případě zhoršení, dá se ovládat ze zádové opěrky. Vozík by mi a především mým dětem změnil život, umožnil by s nimi trávit více času např. v parku na bruslích, na kolech, výlety po okolí. Nebyli bychom tak všichni omezeni výběrem místa, kam půjdeme a co budeme dělat.

Děkuji všem dárcům za pomoc, Jindra

Fotogalerie

Jdu na to