ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Vozík pro Mikuláše

Třiatřicetiletý Mikuláš Hapka utrpěl v roce 2019 úraz páteře, po kterém zůstal odkázaný na invalidní vozík. V návratu do života mu pomáhají rehabilitace a sport. Při tom se ale neobejde bez speciálního sportovního vozíku. Přispět mu na něj můžete v rámci společné sbírky Konta Bariéry a České basketbalové federace "Bez faulu". 

Mikulas-Hapka.jpg
 

 

Bez-faulu_ASG-Oprava_sek.jpg
Mikuláš bude mít díky vám nový vozík na basket! Charita Bez faulu vynesla přes tři sta tisíc korun, a tak kromě Mikuláše pomůžeme také dalším handicapovaným členům parabasketbalového týmu Pražští jezdci. Děkujeme!

Vystudovaný designér miloval cyklistiku, spolu s manželkou se jí věnovali aktivně a celoročně, na silnici i v terénu. „Pár zranění jsem si na kole udělal, ale upřímně jsem doufal, že nikdy nepřijde nic vážnějšího. A ono přišlo a bohužel hned to nejvážnější - rozdrtil jsem si při pádu z kola hrudní obratel a poškodil si míchu. Život mi zřejmě zachránila helma, ale skončil jsem na vozíku,“ vypráví Mikuláš.

V návratu do co nejnormálnějšího života pomáhají Mikulášovi rehabilitace a sport. Po úraze začal jezdit na handbiku - ručně poháněném kole -, a také hraje vozíčkářský basketbal v týmu Pražští jezdci. „Zatímco zdravému člověku ke sportu stačí často jen vhodná obuv a nadšení, u nás vozíčkářů je to trošku složitější záležitost. Ke každé aktivitě je potřeba speciální náčiní, tedy sportovní vozík určený pro ten který sport,“ říká Mikuláš. Přestože se parabasketbalu věnuje už několik let, doteď jezdí na stařičkém zapůjčeném vozíku, do kterého se pořádně nevejde a který se navíc začal postupně rozpadat.

Mikulas_Hapka-(1).jpg

Pořízení nového basketbalového vozíku na míru vyjde na 90 tisíc korun. „Ač normálně pracuji, mé finanční možnosti mi nedovolují zodpovědně vynaložit tolik prostředků na sportovní pomůcku,“ říká Mikuláš. Konto Bariéry by proto rádo Mikulášovi v rámci letošní akce Bez faulu s pořízením nového vozíku pomohlo.

Děkujeme, že se k nám přidáte!


Fotogalerie

Jdu na to